Samsung Bixby Asistan İçin Detaylar Ortaya Çıkıyor

Akıllı telefon devi Samsung’un yeni amiral gemisi olan Samsung Galaxy S8 içerisinde yer alacak teknolojiler için her geçen gün yeni bir iddia gündeme geliyor. Daha önce akıllı telefon devinin yeni seri akıllı telefonlarında özel geliştirilmiş olan bir sanal asistana yer verileceği de gündem olmuştu. En çok gündeme gelen konulardan biri olarak karşımıza çıkan yeni sanal asistan sistemleri için ise Samsung’un Bixby iddiasını duymuştuk.

Apple’ın Siri geliştirici merkezini satın almasından sonra böyle bir adım atması sürpriz olmayan Samsung’un sanal asistanı hakkında ise yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Bir kere belirtelim Samsung Galaxy S8 içerisinde yer alacağı kesin.

Bixby Farklı Dil Seçenekleri İler Geliyor

Her yönü ile Siri sanal asistanına rakip olacak olan Bixby içerisinde ilk olarak farklı bir yapay zeka kullanılacağı ve bu yapay zekanın kullanıcıların deneyimlerin algılayarak telefonu kullanıcının deneyimlerine göre bile şekillendirebileceği konuşuluyor.

Mesela en çok arama yaptığınız tarayıcıyı size önerebilecek. Bunun dışında en çok arama yaptığınız numaraları istatistik olarak ele alabilecek. Daha birçok yeniliği bulunacağı düşünülen sanal asistanın en çok merak edilen noktalarından birisi ise dil desteği oldu. Dil desteği konusunda Samsung’un rakibi Apple’ı geçmesi ise biraz zor gibi.

Bixby

Şöyle ki Siri tam olarak 20 dil destekliyor. Bu kolay kolay yakalanabilecek bir rakam değil. Fakat Siri’nin ek olarak oldukça uzun bir geçmişi var. Yani Samsung’un yeni bir başlangıç yaptığını düşünürsek aradaki rekabet farkını da anlayabiliriz. Ek olarak Samsung’un şu an için 8-9 dil desteği sunacağı gündemde.

Dil Desteği Artacak Mı?

İlk etapta telefonun en çok satan ülkeleri değerlendirmesine göre bakılacak olan dil desteğinin 8-9 rakamında ise sınırlı kalmayacağı düşünülüyor.

İlerleyen dönemlerde dil desteğinin en azından Siri kadar olması gündeme gelirken bunun dışında Bixby sanal asistanının tüm detaylarının ise telefonun tanıtımında gündeme geleceği ve tanıtımla beraber tam olarak dil desteğinin ne kadar artış göstereceğinin de belirleneceği gündemde. Bakalım Samsung bu alanda Apple’ı ne kadar yakalayabilecek? Aradaki tecrübe farkı buna izin verecek mi?

Popüler Haberler

İlgili Haberler