Prisma Uygulamasına Güncelleme Geldi

Sosyal medyada fotoğraf paylaşımını çok daha eğlenceli hale getiren fotoğraf düzenleme uygulaması Prisma, fotoğrafları resimlere dönüştürerek kullanıcıların çok daha etkili paylaşımlar yapmasına olanak sağlamıştı. İlk olarak sadece Apple uygulama mağazalarında yayınlanan uygulama kısa süre içerisinde beklenen ilgiyi göründe Android işletim sistemi kullanan telefonlar içinde yayınlandı. Fotoğraflara birbirinden değişik filtreler uygulamaya imkan veren Prisma’nın her iki platformdan da yayınlanmasıyla beraber uygulama üzerinde kullanıcıların bazı hatalar alındığının da haberleri yapılmıştı. Özellikle paylaşım sırasında boş bildirim gözükmesi ve uygulamanın resimlerin bazı bölümlerine filtre uygulamaması gibi sorunlar dikkat çekmişti.

İlk Büyük Güncelleme Geldi

Bununla beraber Prisma fotoğraf düzenleme uygulamasının tüm bu sorunlarını çözecek yeni bir güncelleme yayınladı. Uygulamanın yayınlandığı ilk andan beri aldığı en büyük güncelleme olarak gösterilen son güncellemeyle beraber Prisma üzerindeki birçok hata giderildi. Bu noktada ilk olarak Prisma ile fotoğraf düzenleme aşamasında oluşan boş bildirim sorununun çözüldüğü belirtildi. Bunun dışında artık fotoğraf düzenleme kısmında kullanıcıların çok daha fazla seçeneği bulunacak. Özellikle kullanıcıların düzenlemek istedikleri fotoğrafları döndürme, çevirme gibi işlemleri yapabilecek olması Prisma uygulamasını çok daha işlevsel hale getirecek gibi. Bunun dışında fotoğraflara uygulanan filtrelerinde artık renk yoğunluklarının değiştirilebileceği de yeni güncelleme ile gelen başka bir özellik oldu. Bu özellik sayesinde de resimlerin renginin çok daha soluk ya da çok daha canlı olması ayarlanabilecek.

Google Play Ve App Store Üzerinde Yayınlandı

Yeni güncelleme için ise Prisma kullanıcılarının resmi uygulama mağazalarından uygulamayı güncellemeleri yeterli olacak. Zira App Store ve Google Play üzerinden yayınlanan güncellemenin uygulama izinleri verildiyse eğer otomatik olarak da uygulamanın güncelleneceği belirtelim. Son olarak uygulama geliştiricileri tarafından yayınlanan açıklamaya bakılacak olursa Prisma için güncelleme yayını yapılacağına devam edileceği de belirtiliyor. Bununla beraber uygulamanın yakın zamanda sadede fotoğraf değil bunun dışında da video özelliğini de kazanacağı belirtiliyor. Video özelliğinin nasıl kullanılacağı ise yayınlanacak olan güncelleme ile belli olacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler