Prisma Android İçin De Yayınlandı

Sosyal medya artık hayatımızın hemen her alanına etki etmeye başladı. Son günlerde bu konuda en çok ön plana çıkan uygulamaların başında da Instagram geliyor. Facebook çatısı altında çalışsa da Facebook desteğinin yanı sıra kendisine özgü bir yapıya da sahip olmasıyla bilinen Instagram, her geçen gün biraz daha büyüyen ve her geçen gün dikkatleri biraz daha üzerinde toplayan bir uygulama. Instagram’ın bu derece büyümesi ve bu derece geniş bir yelpazeye hitap eden bir uygulama haline gelmesi uygulamanın zamanla farklı alanlarla da anılmasına neden olmaya başladı. Özellikle son dönemde Instagram’ın üzerinden başlayan akımlar bir hayli konuşuluyor. İşte bu akımlardan sonuncusu da Prisma akımı oldu.

Çığ Gibi Büyüdü

İlk olarak sadece iOS işletim sistemlerine getirilen ve aslında bir nevi filtre olarak değerlendirebileceğimiz uygulama kısa süre içerisinde bir akıma dönüştü. Zira Prisma filtresinin bu kadar kısa süre içerisinde bir akıma dönüşme nedeni olarak da uygulamanın resimleri sanat eserine dönüştürmesi gösteriliyor. Çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlayan fitrenin en büyük özelliği de bu. Zira filtre bir nevi yapay zeka kullanıyor. Sizin Instagram’da paylaşacağınız fotoğrafları algılıyor ve ardından bu fotoğrafların bir tablo gibi yeniden çizilmesine olanak sağlıyor. Yeniden çizilen fotoğraflarda ki resim kabiliyeti ise tartışılmaz.

Artık Android Sistemlerde

Bu yönü ile çok kısa aralıklar içerisinde nadir görülen bir şekilde akıma dönüşen Prisma filtrenin bu başarısının en kötü yanı ise uygulamanın sadece iOS işletim sistemleri üzerinden yayınlanması olmuştu. Zira iOS işletim sistemleri için yayınlanması Prisma akımının da bir nebze olsun genişlemesini durdurmaya başlamıştı. Fakat geliştiriciler kısa süre içerisinde yeni bir çalışma yaptıklarını da açıklamış ve filtrenin yakın zaman içerisinde Android işletim sistemlerine de gelmesine olanak sağlamıştı. Yapılan tüm bu açıklamalardan kısa süre sonra ise beklenen hamle geldi. Zira Prisma artık Android işletim sistemleri içinde yayına geçirildi. Bu adımın akımı nasıl etkileyeceği de şimdilik merak konusu. Ama olumlu bir etki göstereceği kesin.

Popüler Haberler

İlgili Haberler