Paypal Geri Dönebilir

Sanal ödeme sistemlerinin başında gelen Paypal dünya genelinde en çok kullanılan ödeme sistemlerinden biri olarak biliniyor. Yayınlandığı andan itibaren hemen her ülke de kullanılmaya başlayan Paypal’ın artık kullanıcılara sunduğu kendi kartları sayesinde sadece sanal para olarak değil kredi kartı olarak da kullanılmaya başlandığını biliyoruz. Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de uzun süredir kullanılan ödeme sitemi geçtiğimiz Haziran ayında ise beklenmedik bir şekilde Türkiye’den ayrıldığını açıklamıştı. Paypal’ın Türkiye’den ayrılma nedeni ise ülkemizden lisans alamaması olmuştu.

Sunucuları Türkiye’ye Taşıması Gerekecek

Zira yapılan açıklamada Türkiye’den lisan alabilmesi için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Paypal’ın sunucularını Türkiye’ye taşıması gerektiğini belirtmişti. Paypal ise bu düzenlemeyi kabul etmediklerini açıklayarak ülkemizde kullanıma kapanmıştı. Paypal’ın kullanıma kapanması ile beraber kullanıcıların da hesaplarındaki paraları bir süre içerisinde kullanmaları istenmişti. Uzun süredir Türkiye’ye kapalı olan sistemin son gelen haberle beraber tekrar ülkemizde de hizmet vereceği öğrenildi. Zira habere göre Paypal ülkemizin sunduğu şartları kabul edecek ve Türkiye için hizmet verecek olan sunucuları ülkemize taşıyacak. Bu şekilde lisans alması içinde önünde bir engel olmayacak olan Paypal’ın tekrar hizmete geçmesi bekleniyor.

Yeni Yüzü İle Gelebilir

Bununla beraber Paypal’ın güncellenmiş bir şekilde geri dönebileceği de konuşuluyor. Sadece banka kartı ya da kredi kartı olarak değil doğrudan alışverişlerde de kullanılan Paypal’ın yeni yüzünün nasıl olacağı ise merak konusu. Zira henüz bu konuda firma tarafından yapılan bir açıklama yok. Fakat ilk bilgilere bakacak olursak Paypal artık neredeyse bir banka gibi kullanılacak. Buna ekstra olarak ise sistemin internet alışverişlerinde de direk olarak kullanılması büyük bir artı olacak gibi. Fakat bir kez daha belirtelim konu hakkında henüz Paypal tarafından yapılan resmi bir açıklama olmadığını da belirtelim. Yani şuan için Paypal’ın hangi aralıkta geri döneceği net olarak bilinmiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler