Ortak Nefretlere Göre Arkadaşlık Uygulaması

Günümüzde arkadaşlık uygulamaları ortak beğeniler ve hobiler aracılığıyla insanları eşleştiriyor. Aynı dizileri seven, aynı mekanlardan hoşlanan ve genel itibariyle aynı şeylerden zevk alan insanlar arkadaşlık uygulamaları aracılığıyla bir araya gelebiliyor. Geliştirilen yeni bir arkadaşlık uygulaması ise ortak zevkler yerine sevilmeyen, rahatsız olunan şeyleri göz önünde bulundurarak insanları eşleştiriyor.

Nefret de beğeniler gibi oldukça kuvvetli ve insan hayatını etkileyen bir durum. Böylece ortak nefretlere sahip insanları bir araya getirmek onların anlaşması için önemli bir etken olabiliyor. Londra’da yaşayan Brendan Alper geliştirdiği Hater uygulaması ile ortak nefretleri olan insanları bir araya getiriyor. Bu uygulamada sesli şekilde sakız çiğneyen insanlardan nefret eden veya trafik ışıklarında beklemekten rahatsız olan insanlara kadar pek çok kişiyle tanışmak mümkün. Uygulamaya ilk giriş yapıldığında kullanıcılar nefret ettikleri her şeyi belirtiyor ve bu doğrultuda eşleştirmeler gerçekleşiyor. Sizinle ortak nefreti paylaşan kişilerle tanışıp, sohbet etmeniz ve dilerseniz arkadaşlık kurmanız mümkün oluyor.

Ortak Nefretlere Sahip İnsanların Diyalogları Daha Samimi

Brendan Alper yaptığı açıklamada insanların ana karakterini oluşturan ögelerden birinin nefret olduğunun altını çiziyor ve bir insanı tanımanın en iyi yollarından birinin nefret edilen şeyleri belirlemek olduğuna inandığı belirtiyor. Ayrıca ortak nefretlere sahip insanların birbirleriyle daha samimi bir şekilde diyalog kurduklarını da ifade ediyor. Hater uygulaması iOS kullanıcılarına sunulmuş durumda. Bu ilginç arkadaşlık uygulamasının Android kullanıcılarına ise bahar ayların sunulması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler