Opera Mobil Uygulamalarında Ücretsiz VPN Desteği!

Yakın zamanda tarayıcı hızı ile yayınladığı reklam ile ortaya çıkan Opera, yüksek hızda ve kaliteli bir deneyim imkanı ile bilgisayarınızın en uzun şarj ömrü ile internet kullanımına imkan verdiği konusunda iddaları vardı. Bu iddalar ne kadar doğru ne kadar yanlı bilinmez ama Opera son zamanlarda tarayıcı üzerine oldukça fazla durduğunu söylemek mümkün. Yaptığı yenilikler ve çeşitli güncellemeler ile kullanıcıların ilgisini tekrar çekmeyi başarıyor!

Opera’dan VPN uygulamalarını bitirecek hamle!

Tarayıcı olarak Opera markasını tercih ettiğinizde birçok optimizasyon ve önemli özelliklerle karşılaşmak mümkün. Ücretsiz ve hızlı VPN hizmeti yanında, bilgisayarın daha uzun şarj ömrüne sahip olması için tarayıcıda gereksiz verilerin çalışmasını engelleyen sistemle beraber turbo modu gibi özel modlarda bulunuyor. Maalesef bu güzel özellikler Opera mobil uygulamalarında tam olarak bulunmuyor.

Mayıs ayında yayınladığı güncelleme ile IOS cihazları için sunduğu Opera VPN hizmeti, tamamen ücretsiz bir yapıda olup kullanıcı odaklı bir ürün olarak tanıtılıyor. Firma kullanıcıların Opera tarayıcısını ve Opera uygulamasını kullanması için yaptığı bu atılımı, geçtiğimi güzlerde Android içinde gerçekleştirdi. Artık Android için Opera VPN uygulaması indirilebilir ve kurulabilir şekilde sunuluyor.

Ne yazık ki bu uygulama hali hazırda bulunan Opera uygulaması ile beraber gelmiyor. Uygulama boyutunun büyümesi ve VPN ihtiyacı olmayan kullanıcıların rahatsızlığını engellemek amacıyla iki farklı APK olarak gelen Opera VPN hizmeti, tamamen ücretsiz ve kullanıcı odaklı çalışıyor.

Opera VPN Nasıl Kullanıcı Odaklı Olabilir?

Öncelikle hiçbir reklam ve ücret ödemeden bu ürünü kullanmanız mümkün! Ayrıca Opera tarayıcısını kullanmak gibi bir zorunluluğunuzda bulunmuyor. Tarayıcı üzerinde bulunan bütün özellikler bulunmasa da sizleri zararlı reklamlara karşı koruyor. Zararlı reklamlar, tam olarak sizlerin aktivitelerinizi inceleyecen ve siteler arasında yaptığınız bir önceki ve bir sonraki adresi kayıt altına alan bir sistem olarak yorumlanabilir.

İzinsiz hareket izleme üzerine yayınlanan bu reklamlardan koruyan Opera VPN hizmeti, ayrıca standarttan daha güçlü bir şifreleme hizmeti sayesinde kablosuz ağlara karşı kendinizi korumanıza olanak sunuyor. Ücretsiz Wi-Fi alanlarında bu tarz hizmetler, veri güvenliğiniz için önemli bir koruma olarak görünüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler