Opera Hacklendi

720İnternet tarayıcıları arasında sürekli devam eden bir yarış olduğunu söylemek gerekiyor. Google, Firefox derken sürekli olarak yeni tarayıcılarla da tanışmaya başladık. Bu noktada son olarak ise Opera tarayıcılarının yarışa dahil olduğunu da söylemek gerekiyor. Opera tarayıcıların sektöre girmesinin hemen ardından ise her üç tarayıcı arasında ise yeni bir yarış başlamıştı. Yeni kullanıcı kazanmak ve yarışta öne geçmek için sürekli olarak güncellenen tarayıcılar içerisinde Opera’da artık yerini sağlamlaştırmak için yeni bir güncelleme daha yayınlanmıştı. Yayınlanan yeni güncelleme ile beraber çok daha hızlı olduğu iddia edilen tarayıcı üzerinde güncelleme sonrasında ise bir açık oluştuğu ortaya çıktı.

Açık Kullanıldı

Oluşan açık ise hackerların hedefi haline geldi. Zira gelen bilgilere göre tarayıcı güncellendikten hemen sonra ise oluşan açık sonrasında tarayıcı hacklendi. Tarayıcının hacklenmesinin hemen ardından ise birçok kullanıcının hesapları da çalındı. Birçok kullanıcının hesaplarının çalınmasının ortaya çıkmasından hemen sonra ise Opera bir açıklama yayınladı. Yayınlanan açıklama ile tarayıcının yetkilileri hack saldırısına uğradıklarını da doğruladı. Hacklenmesinin hemen ardından ise tarayıcı yetkilileri tarafından yayınlanan haberle beraber tarayıcının hesap bilgilerinin de çalındığı belirtildi. Bununla beraber açıklamada yer alan bilgilere göre sadece %5 gibi bir kısmın durumdan etkilendiği söylense de bunun iyimser bir tahmin olduğu da belirtiliyor.

Opera Mail Attı

Bununla beraber Opera tarafından hemen her kullanıcıya da mesaj gönderildi. Opera tarafından kullanıcılara gönderilen mesajlarla beraber kullanıcıların hesap şifrelerini hemen değiştirmeleri de istendi. Opera tarafından gelen mail ile kullanıcıların birçoğunun şifresi de değiştirildi. Fakat tarayıcının uğradığı saldırı sonrasında ise nasıl bir sonuç ile karşı karşıya kalındığı da merak konusu oldu. Zira Opera’nın bu konuda ne kadar başarılı olduğu da merak konusu. Söz konusu saldırı sonrasında Opera’nın çok daha fazla zarar görmüş olabildiği de söylentiler arasında. Tüm bu iddialar nasıl sonuçlanacak merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler