Nexus 6P İçin Güvenlik Güncelleştirmeleri Tarihi Belli Oldu

Akıllı telefon güncelleştirmeleri telefonlar için artık en çok önem verilen konulardan biri haline geldi. Öyle ki yayınlanan güncelleştirmelerle beraber sürekli olarak akıllı telefonların yeni özellikler alıyor olması değil bunun dışında yayınlanan yeni güncellemeler ile beraber akıllı telefonların güvenlik konusunda eksikliklerini de kapatması güncelleştirmeleri iki katına kadar daha önemli kılıyor. Hatta öyle ki artık güncelleme almayan akıllı telefonlar tercih bile edilmiyor. İşte bu gibi bir durumun yaşanmasından dolayı bazı markalarda güncelleme konusunda çok daha ciddi çalışmalar yapmakta. Bu markalardan birisi de Google. Son olarak Nexus 6P için güncellemeler yayınlayacağı düşünülen Goolge hem Android sürüm güncellemelerinde hem de güvenlik güncellemelerinde de ilk sırada yer alıyor.

Nexus 6P Güvenlik Güncellemeleri Alacak

Bu noktada yeni seri Nexus 6P akıllı telefonlarının Google çalışmasıyla beraber yeni seri güvenlik güncellemeleri de alacağı ortaya çıktı. Yeni seri akıllı telefonların Android sürüm güncellemelerinden sonra ne zaman söz konusu olan güvenlik güncellemelerini alacağı ise merak konusu olmuştu.

Nexus 6P

Merakla beklenen ve Google’ın da sır gibi sakladığı yeni güvenlik güncellemeleri için tarihte ortay çıktı. İddialara göre Nexus 6P serisi için yayınlanacak olan yeni güvenlik güncellemeleri Şubat ayının ilk haftası dolmadan yayınlanacak. Yayınlanacak olan güvenlik güncelleştirmelerinin ise içeriğinin tam olarak ne olacağı bilinmiyor.

Sadece Nexus 6P İçin Değil

İddialara bakacak olursak çok kısa bir süre içerisinde yayınlanması beklenen yeni güvenlik güncellemeleri sadece Nexus 6P serisi için geçerli olmayacak. Bunun dışında Pixel ve Pixel XL serileri içinde aynı dönemde yeni güvenlik güncellemelerinin yayınlanacağı da ortaya çıktı. Tabi tüm bu güncellemelerin ne gibi bir içeriğe sahip olacağının belli olmadığını bir kez daha hatırlatalım.

Söz konusu güncellemeler sadece güvenlik açıkları için yayınlanacak olan bir sistem güncellemesi mi olacak yoksa yeni özelliklerde telefonlara gelecek mi tüm bunlar için Google tarafından yapılacak açıklamaları takip etmek gerekecek. Bununla beraber özellikle Nexus 6P serisi için güvenlik açıklarının da tamamen kapanacağı güvenlik güncelleştirmeleri olacağı bu nedenle güncellemenin oldukça önemli olduğu da belirtiliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler