Microsoft, Windows Vista’ya Güncelleme Vermeyecek

Windows işletim sistemi ile birlikte işletim sistemleri arasında en kaliteli platformu sunma özelliğini kimseye bırakmayan Microsoft, eski işletim sistemleri konusunda bazı kararlar almış durumda. Microsoft, geçmişte sunulan eski sürümlere güncelleme vermeyecek ve desteğini kesecek.

Windows Vista bugüne kadar Microsoft‘un çıkardığı en başarısız işletim sistemi olarak anılıyor. Windows XP’den sonra kullanıcılarla buluşan Windows Vista için yolun sonuna gelinmiş bulunuyor. Microsoft, hali hazırda Windows Vista‘ya verdiği desteği kesmiş durumdaydı, 11 Nisan 2017 tarihinden itibaren ise Vista için hiçbir şekilde sistem güncellemesi yayınlanmayacak. Son zamanlarda eski işletim sistemlerine karşı farklı şirketlerden de ambargolar geldiğini hatırlatalım. Geçtiğimiz haftalarda Google da, Windows Vista kullanıcılarının Gmail’e erişemeyeceklerini duyurmuştu.

Microsoft da mevcut eski sürüm kullanıcılarını Windows 10 işletim sistemine yönlendirmeyi hedefliyor. Windows 10‘a geçmek istemeyen Windows Vista kullanıcıları ise daha üstün farklı sürümlere yönlendiriliyor. Kullanıcıların yeni bir sürüme terfi etmek için belirlenen lisans fiyatını ödemesi gerektiğini hatırlatalım. Tabii dileyen kullanıcıların hiçbir güncelleme olmaksızın Windows Vista‘yı kullanmaya devam etmesi de mümkün.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler