Microsoft Windows 10 hala ücretsiz indirilebiliyor!

Microsoft, Windows 7 ve Windows 8/8,1 lisans sahiplerini düzenlediği bir promosyonla, Windows 10’a ücretsiz şekilde yükseltme yapılmasını sağlamıştı. Uzun bir süredir devam eden bu promosyonun 29 Temmuz’da sona ereceğini belirtmiştik. Ancak halen Windows 10’a ücretsiz terfi edebilirsiniz. Peki, ama nasıl?

Öncelikle bu yöntemin Microsoft’un bir açık veya bir ihmalinden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Ayrıca bu şekilde işletim sisteminin sürümünü yükseltmek te etik olacak mı orasını sizin karar vermeniz gerekiyor.

Bu adres üzerindeki windows10upgrade24074.exe  dosyasını indirerek bilgisayarınıza çalıştırmanız yükseltme için yapmanız gerekenlerin tamamını oluşturuyor. Yani işlem aslında bu kadar basit.

Her ne kadar, bu durumun bir ihmal veya bir açık olduğunu da yazsak, Microsoft,  upgrade için tarihi uzatmak yerine böyle biri sızıntı da paylaşmış olabilir.

Nihayetinde indirmeyi ve yükseltme yapmayı düşünenlerin elini çabuk tutmaları da gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü tahminde yanılıyor olma ihtimalini de göz önünde bulundurmak lazım.

Microsoft’un Windows 10’dan beklentileri büyük

Microsot’un Windows 10 ‘dan büyük beklentileri bulunduğunu söyleyebiliriz. Hele ki, yeni bir güncelleme de yayımladığı şu günlerde biraz daha insanlara yardımcı olmak, böylece piyasadaki işletim sistemlerinin büyük bölümünün Windows 10 olmasını sağlamak da istiyor olabilirler.

MWF_Production_Assets_Windows_2 Tablet, ultrabook, ikisi bir arada (Tablet+Notebook) gibi cihazlarda kullandığımız işletim sisteminden bizzat memnun kaldık. Hatta ikisi bir arada cihazımda büyük bir zevkle kullandığımı belirtebilirim. Ayrıca masa üzeri versiyonu da iyi.

Ancak, Windows 10’un Windows Phone versiyonu için aynı şeyleri söyleyemeyeceğiz. Kaldı ki, teknoloji devi Microsoft bile artık Windows Phone yerine iOS ve Android için uygulama yazabiliyor.

Diğer taraftan Windows 7’ye desteğini sona erdiren şirketin aksine halen bu işletim sistemini kullanmakta ısrar edenleri de görebiliyoruz. Eğer ciddi bir donanım veya bir şekilde kullandığınız yazılımlardan birisinin tehlikeye düşeceği kaygısını taşımıyorsanız mutlak daha güncel olan bir işletim sistemi kullanmak faydanıza olacaktır.

Windows 8 ve Windows 8,1 sahipleri için ise tavsiyemiz, eğer ruhsal sağlığınızı düşünüyorsanız acilen Windows 8 ve/veya 8,1 den uzak durmanız.

Son olarak Windows 7 ve 8 sürümlerinde lisans sahibi iseniz, süre bittikten sonra ve buna benzer bir durum söz konusu değilse, en az 100 dolardan başlayan ücretlerle yeni lisans almak durumunda kalabilirsiniz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler