Megaupload 100 GB Ücretsiz Alan Sunacak

2012 yılına kadar dosya paylaşım platformlarının lideri konumunda yer alan Megaupload efsanesinin kısa bir süre içerisinde resmen geri döneceği açıklandı. 2012 yılında çıkarılan SOPA yasasıyla faaliyetlerine son verilen Megaupload dosya paylaşım platformunun geri dönüşe özel olarak kullanıcılara bir de jest hazırladığı ifade ediliyor.

Kim Dotcom tarafından Pekin merkezli olarak kurulan ve bugün Kim Dotcom’un sahip olduğu zenginliğe büyük bir katkı sağladığı bilinen Megaupload platformunun faaliyetlerine telif hakları sebebiyle 2012 yılında son verilmişti. Ayrıca firmaya yapılan baskınlar sonucunda Kim Dotcom da tutuklanmıştı.

Megaupload efsanesinin kurucusu olan Dotcom tarafından resmi Twitter hesabında yapılan açıklamalarda dosya paylaşım platformunun yeniden faaliyetlerine başlayacağı açıklandı. Kapanmasının ardından geçen 5 yılın sonunda yani 20 Ocak 2017 günü tekrar hizmet vermeye başlayacak olan Megaupload dosya paylaşım platformunun eski üyelerine de konuyla ilgili olarak bilgilendirme mailinin gönderildiği belirtiliyor.

Ücretsiz 100 GB Depolama Alanı

Megaupload efsanesinin geri dönüşüne özel olarak kullanıcılara 100 GB depolama alanının da ücretsiz olarak sunulacağı açıklandı. Devasa depolama alanının ücretsiz olarak verilmesinin yanı sıra transfer sınırının da yer almayacağı dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Farklı Cihazlar Arasında Senkronizasyon

Transfer limitinin yer almayacağı belirtilen Megaupload dosya paylaşım platformunun farklı cihazlarda da pratik bir şekilde kullanılabilmesi için oldukça basit bir şekilde cihazlar arasında senkronizasyon işlemlerinin yapılabileceğinin altı çiziliyor.

Megaupload dosya paylaşım platformunun faaliyete geçmesinin ardından telif hakları konusunda nasıl bir önlem alınacağına dair ortaya çıkan her hangi bir bilgi bulunmuyor. Fakat yapılan Twitter paylaşımından da görüleceği üzere yeni sistemin eskisine oranla çok daha iyi olacağı belirtiliyor.

Twitter paylaşımı ile kısa bir süre içerisinde teknoloji dünyasının gündemine oturan Megaupload efsanesinin rakip firmaları nasıl etkileyeceği ise merak ediliyor. Konuyla ilgili olarak ortaya çıkan haberlerde yeni Megaupload dosya paylaşım platformunda Bitcoin ödeme sisteminin de kabul edileceği iddia ediliyor. Yakın bir zamanda siteyle ilgili olarak tüm ayrıntıların ortaya çıkması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler