MacOS Sierra 10.12.4 Beta Sürümü Sonunda Yayınlandı

Akıllı telefon ve akıllı saatleri için yeni güncellemeler yayınlayan Apple, sadece akıllı telefonları ya da sadece akıllı saat işletim sistemleri için değil bunun dışında birçok uygulaması ve tüm işletim sistemleri için yeni güncellemeler yayınlamaya başladı. Apple’ın bu noktada güncelleme yayınladığı işletim sistemlerinden birisi de macOS Sierra işletim sistemi oldu. Son olarak MacOS Sierra 10.12 serisi ile gördüğümüz yeni işletim sistemi son olarak ise gelen güncellemeler ile beraber MacOS Sierra 10.12.4 beta 1 sürecine girmişti. Yen güncelleme ile beraber son seri işletim sistemi güncellemesi ile test sürecine girmiş olan yeni güncelleme ile beraber MacBook serisinde bazı özellikler değişmeye başladı.

MacOS Sierra 10.12.4 Beta Yenilikleri Neler?

Bu noktada yeni işletim sistemi güncellemesi ile beraber MacBook serisinde ne gibi özellikler değiştiğini söylemek gerekirse ilk olarak night shift modu dikkat çekiyor. Aslında parlaklık modu olarak bilinen yeni mod sayesinde MacBook serisi bilgisayarlarında artık kullanıcıların aktif olarak parlaklık değerini kontrol edebileceğini açıklandı.

MacOS Sierra 10.12.4

Şöyle ki MacOS Sierra 10.12.4 serisinin ilk test güncellemesinden sonra artık ekran ayarları kısmından yeni modları seçerek ekranın parlak değerinin gözü yormayacak şekilde değiştirilmesi sağlanıyor. Daha önce Windows 10 serisinde de gördüğümüz parlaklık dengeleme sisteminde olduğu gibi bir sistemin bulunduğu yeni güncelleme ile beraber kullanıma giren özelliğin yeni güncelleme final sürümüyle beraber yenileneceği de ortaya çıktı.

MacOS Sierra için 10.12.4 Sürümü Güncellenmeye Devam Edecek

Tüm bunlarla beraber Apple’ın söz konusu işletim sistemi güncellemeleri için sürekli olarak yeni seri güncelleme yayınlarına da devam edeceği de düşünülüyor. MacOS Sierra 10.12.4 beta seri güncellemelerinin devam edeceği de belirtilirken söz konusu güncellemenin final sürümünün yayınlanmasıyla beraber tam olarak yeni seride ne gibi özellikle Mac serisine getirilecek bunu da görmüş olacağız.

Apple’ın ise henüz bu konuda yaptığı açıklamalarda yeni seri işletim sistemi güncellemelerinin ne gibi yenilikleri sunacağı konusunda bir bilgi vermediğini aksine tüm güncellemeler hakkında sürüm notları dışında beklentileri karşılayacak hiçbir açıklama yapmadığını da belirtelim. Bu nedenle MacOS Sierra 10.12.4 için yeni sürümler çıkmadan yeniliklerin neler olacağı bilinmiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler