LinkedIn Rekor Bir Fiyata Satıldı

Teknoloji dünyasının devlerinden olan Microsoft rekor bir fiyata LinkedIn’i bünyesine katmayı başardı. Bilindiği üzere LinkedIn dünyanın en büyük profesyonel iletişim ağı olarak kabul edilmektedir.

26,2 Milyar Dolara Satıldı

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden olan Microsoft’un uzun zamandan beri sosyal medya ile ilgili olarak bir atak yapması beklenmekteydi. 26,2 milyar dolar karşılığında LinkedIn’i bünyesine katan Microsoft aynı zamanda bir rekora da imza atmış oldu.

Sosyal medya ağlarının satışında şuana kadar en büyük satış 26,2 milyar dolar değeriyle LinkedIn oldu. Satış işlemlerinin resmi olarak duyurulması birlikte LinkedIn’in hisse değerlerinde yüzde 48 oranında bir yükselme yaşandı.

LinkedIn Markası Korunacak

Konuya ilişkin yapılan açıklamalarda LinkedIn’in Microsoft bünyesine tamamen geçmesi için gerekli işlemlerin yıl sonuna kadar tamamlanacağı belirtilmekte olup bunun yanı sıra LinkedIn CEO’su Jeff Weiner’in ise görevine devam edeceği ifade ediliyor.

Böylelikle LinkedIn kültürünün ve markasının her hangi bir değişiklik yapılmadan korunmaya devam edeceği belirtiliyor.

Teknoloji dünyasının gündemine düşen satın alma işleminin Microsoft ve LinkedIn yönetim kurulu üyeleri tarafından da onaylandığı açıklandı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler