İşte Asus Zenfone 3 Laser ve hızlı odaklanan kamerası

Asus tarafından Zenfone ailesinin yeni üyesi olarak tanıtılan Asus Zenfone 3 Laser hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor.

Asus Zenfone ailesinin yeni üyesi Asus Zenfone Laser 3 geçtiğimiz ay tanıtılmıştı. Bu akıllı telefon hakkında yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Telefona ait bir de reklam videosu yayımlayan Asus’un dikkati cihazın arka kamerasına dikkat çektiği görülmekte.

Daha önce Teknopiksel olarak da sizlerle paylaştığımız bilgilere söyle bir göz atacak olursak, kavisli ekran teknolojisi, 4100 mAh batarya, 5,5 inç büyüklüğünde IPS FullHD ekran gibi özellikleri bulunduğundan bahsetmiştik.

Yine aynı haberde de cihazın arka kamerasının öne çıkaran bir takım bilgiler paylaşmıştık. Kısaca o bilgileri de hatırlayalım. Arka kamera, ultra hızlı laser otofokus teknolojisi barındırıyor. Tabi pazarlamak ve ürünü daha iyi göstermek adına kullanılan bu terimlerden yalın olarak anlamamış gereken şey, kameranın odaklanma hızı yüksek. Dolayısıyla siz bir yerin fotoğrafını çekmek istediğinizde daha kısa sürede netleme yapan kamera, belki de iş işten geçmeden, o anda çekmek istediğiniz sahnenin fotoğrafını çekebilecek.

Asus Zenfone 3 Laser ile saniyelerin fotoğrafını çekin

Asus tarafından servis edilen bilgilere göre normal şartlarda bu odaklanma hızı 0,03 saniye. Bunu yapabilmek için ise Asus arka kamera da 13 MP çözünürlüğe sahip Sony IMX21 sensörüne yer vermiş durumda.

Aslında baktığımızda özellikle son dönemlerde akıllı telefonların kameralarına vurgu yapıldığına dikkat çekmek istiyoruz. Zaten size bu haberi iletmemizdeki temel konu da aslında bu.

zenfone 3 max press event

İnsanların daha çok aynasız makineler kadar olmasa da, en azından kompakt sınıf fotoğraf makinelerinden elde edebilecekleri kalitede fotoğraf ve video çekebilen telefonları piyasaya sürüldüğüne şahitlik ediyoruz.

Samsung, üst sınıf modellerinde genelde f/1,7 diyaframında yani daha düşük ışıkta daha rahat fotoğraf çekilebilmesine olanak veren kamera sunarken, iPhone ve LG V20 gibi modellerde çift kamera opsiyonları konuşuluyor.

Oppo F1s ise, selfi uzmanı olarak lanse edilmişti. Ama Oppo F1s ‘in bir farklılığı vardı ki, o da diğer üreticiler gibi genelde arka kamera değil ön kamerayı ön plana çıkartıyordu.

LG’nin hayal kırıklığı yaşamasına neden olan LG G5’te ise değiştirilebilir kamera ön plana çıkartılmıştı.

Şimdi sizi Asus Zenfone Laser 3 reklamı ile baş başa bırakalım.

Popüler Haberler

İlgili Haberler