iOS’un sevilen uygulaması Prisma, Android’e geliyor

iOS kullanıcıları arasında oldukça popüler olan Prisma uygulaması, Android işletim sistemi için geleceği duyuruldu.

Uygulamalar konusunda herhalde en çok mağdur olanlar Windows Mobile kullanıcıları olsa gerek. Bir dönem hayal ettikleri uygulamaları Microsoft’un uygulama mağazasında görmemeye alışan bir kitle oluştu diyebiliriz.

Uygulama konusunda en şanslı kitle ise Android kullanıcıları. Neredeyse keşke bizde de bu uygulama olsa diyebilecekleri bir durum pek yaşanmıyordu.

Prisma uygulaması ise bu yazdığımız genel kanıya aykırı bir örnek gösterilebilir.

iOS kullanıcıları tarafından popüler olan uygulamanın çok kısa bir sürede Android kullanıcıları için hazırlandığı bildirildi.

Ne işe yarıyor?

screen322x572Peki, Prisma uygulaması ne işe yarıyor derseniz kısaca özetleyelim. Prisma bir fotoğraf editörü. İçerisinde çeşitli filtreler bulunuyor. Bu filtreler sayesinde bir fotoğraf üzerinde çeşitli efektler yapılabiliyor. Bir nevi iOS’un Photoshop’u haline gelen Prisma’nın kullanımı da aslında oldukça kolay.

Plasma hali hazırda iOS haricinde başka bir platformda kullanılamıyor. Ancak uygulamanın mimarları tarafından kollar sıvanmış ve Android sürümü üzerindeki çalışmalar devam ediyor. Android sürümünün Temmuz ayı sonu itibarı ile Google Play Store’daki yerini almasını bekliyoruz.

Fotoğrafları kısa sürede tablo görünümüne çeviren uygulamanın mazisi de aslında çok eski değil. Hatta bir uygulama için oldukça yeni de diyebiliriz. Ancak Prisma çok kısa sürede 8 milyondan fazla indirma sayısına ulaştı.

Prisma’nın iOS için güncel 2,2 sürümü bulunuyor. Ücretsiz olan uygulamanın iOS versiyonu 16 mb boyunda olduğu bilgisini de verelim.

Beta sürümü indirilebilir durumda

screen322x572 (1)Bir diğer konu da Prisma’nın beta versiyonu ile alakalı. Uygulamanın resmi internet sitesine bu adres üzerinden üye olan kişilerin daha Google Play Store’da inldirilmeye başlanmayan uygulamayı test etme imkanları da olduğu bildirildi.

Bu konuda hemen bir de uyarıda bulunmak istiyoruz. Zira benzer durum Pokemon Go ile birlikte yaşandı. Popüler olan uygulamaların hemen apk yani yüklenebilir dosyaları internette paylaşıma sunulabiliyor.

Lütfen siz, siz olun uygulamaları resmi siteleri ve güvenilen yerlerin haricinde indirmeyin. Çünkü popüler olan uygulamaların kurulum dosyaların içerisine yüklenen virüsler sayesinde ciddi güvenlik sorunları ortaya çıkabiliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler