iOS 32-bit Desteği iOS 10.3 Sürümüyle Beraber Son Bulacak

Apple’ın son günlerde başlattığı güncelleme furyası ile beraber özellikle mobil işletim sistemlerinde epey bir değişiklik yaşanmaya başladı. Özellikle Jailbreak için iOS 10.2 sürümünün yayınlanmasının ardından Apple’ın daha hızlı bir güncelleme çalışması içerisine girdiğini de söylemek gerekiyor. İlk olarak Apple’ın bu noktada yeni bir adım attığı ve iOS 10.2.1 sürümünden geri dönüşlerin kapatıldığı belirtilmişti. Bu şekilde Jailbreak kullanımını engellemeye çalışan Apple’ın bunun dışında bir yandan da iOS 10.3 serisi ile beraber birçok değişiklik yapmaya hazırlandığı da ortaya çıktı. Özellikle işletim sisteminin kullanımı konusunda birçok değişiklikle gidecek olan Apple’ın artık iOS 32-bit desteğini de keseceği öğrenildi.

iOS 32-bit Uygulamalar Son Bulacak

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile beraber aslında çok daha önceden Apple iOS 32-bit desteğini kaldıracağını açıklamıştı. iOS 32-bit desteğini kesileceği ve artık App Store üzerinden de iOS 32-bit desteği bulunan uygulamaların yayınlanmayacağı konusunda bilgiler verilmişti. Apple’ın attığı tüm bu adımlarla beraber bir nevi eski seri akıllı telefonların uygulama destekleri de ortadan kalkacağı belirtilmişti. Söz konusu uygulama desteklerinin ortadan kalkması ile beraber bir nevi Apple’ın yeni akıllı telefonlarına yönlendirmeler yapıldığı da belirtilmişti.

 iOS 32-bit

Beklenen bu adımın ne zaman gerçekleşeceği ve Apple’ın söz konusu iOS 32-bit desteğini keseceği işletim sistemi sürümünün hangisi olacağı da merak konusu olmuştu. Söz konusu uygulama desteği konusunda ise Apple’ın sonunda beklenen adımları da atılacağı da ortaya çıktı.

iOS 10.3 Sürümü İle Beraber Geliyor

Söz konusu iOS 32-bit uygulama desteğinin kesilmesi ile ilgili adımların ise Apple’ın yeni güncellemesi ile beraber atılacağı da ortaya çıktı. Apple’ın yeni işletim sistemi güncellemesi olan iOS 10.3 serisinin final sürümü ile beraber eski uygulama desteklerinin tamamen ortadan kaldırılacağı da ortaya çıktı.

Bununla beraber Apple’ın bir kez daha desteği keseceği konusunda da bir kez daha uyarılar yaptığını da biliyoruz. Apple son uyarıları yapıp hem geliştiricileri hem de 32 bir uygulaması bulunan kullanıcıları bir kez daha uyarmış oldu. Söz konusu desteğin nasıl kesileceği konusunda ise Apple’ın atacağı adımlar merakla beklenmekte.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler