iOS 10.3 iPhone Serilerini Hızlandırmayı Başardı

Apple’ın işletim sistemi güncellemeleri için son günlerde epey bir çalışma yaptığını biliyoruz. İlk olarak ara güncellemelerin final sürümünü yayınlayan Apple’ın bunun dışında geçtiğimiz günlerde yeni bir güncellemesi daha yayınlandı. Şu an için beta sürümü olarak yayınlanan iOS 10.3 sürümüyle beraber işletim sistemi güncellemelerine devam eden teknoloji devi bunun dışında yavaş yavaş cihazlarında da değişikliklere gitmeye başladı. İlk olarak iPhone akıllı telefonlarda getirdiği değişiklikler dikkat çeken güncellemenin en çok merak edilen noktası ise telefonları hızlandırıp hızlandırmadığı.

iOS 10.3 Telefonları Hızlandırdı Mı?

Daha önce yayınlanan iOS 10.2.1 güncellemesi ile beraber Apple’ın akıllı telefonlarını hızlandırması bir yana dursun iPhone serisinde pil sorunlarının daha da artış gösterdiği iddia edilmeye başlanmıştı. Haliyle pil sorunları ile beraber ciddi bir sorun ile kullanıcıları karşı karşıya bırakan yeni işletim sistemi güncellemesi bunun dışında iOS 10.3 güncellemesi ile beraber tüm bu sorunları çözmek adına yeni adımlar attı.

iOS 10.3

Öncelikle pil sorunlarına çözüm oluşturmaya başladığını söyleyebileceğimiz iOS 10.3 beta 1 sürümünün bunun dışında ise telefonların performanslarını da bir hayli arttırdığı düşünülüyor. Yapılan testler ile beraber beta sürümünün gerçekten de iPhone serisi akıllı telefonları hızlandırdığı da ortaya çıktı. Özellikle iPhone 7 serilerinden ziyade eski seri iPhone telefonları için ciddi oranda performans artışı sağlayan iOS 10.3 beta sürümünün bunun dışında daha kararlı bir çalışma sağladığını da söylemek gerekiyor.

Final Sürümü İle Beraber Performans Artacak Mı?

Yayınlanan beta sürümlerinden sonra özellikle eski seri iPhone akıllı telefonlarında ciddi oranda performans artışları elde edilmesi bunun dışında telefonların daha kararlı bir şekilde çalışması ile beraber Apple’ın final sürümünden sonra ne gibi değişiklikler yapacağı da daha fazla merak edilemeye başlandı. Bu noktada ilk olarak iOS 10.3 ile beraber telefonların pil sorunlarına veda edeceği de düşünülüyor.

Bunun dışında pil sorunlarının giderilmesi ile beraber çok daha yüksek bir telefon performansı da elde edileceği düşünülüyor. Fakat şu an için Apple’ın iOS 10.3 final sürümü hakkında çok fazla detay vermemesi bunun dışında ne gibi yenilikler geleceği konusunun soru işareti olarak kalmasına neden olmakta.

Popüler Haberler

İlgili Haberler