Apple iOS 10.2 Dönemini Yeni Kararla Artık Bitirdi

Apple özellikle mobil işletim sistemi olan iOS için yeni bir güncelleme çalışması başlattı. Apple’ın yeni güncelleme çalışması ile beraber ilk olarak iOS için ikinci büyük güncelleme olan iOS 10.2 sürümü yayınlanmıştı. Bunun hemen arkasından ise Apple’ın iOS 10.2.1 güncellemesi gelmişti. Ara güncelleme olarak gösterilen yeni güncellemeden çok kısa bir süre sonra ise şimdilerde iOS 10.3 sürümü de beta olarak yayınlandı. Sürekli yeni güncellemeler yayınlayan Apple’ın tüm bu güncellemelerine ek olarak bir yandan da yeni işletim sistemi güncellemeleri için yeni Jailbreak sürümleri de yayınlanmaya da başladı.

Apple Önlemlerini Artırıyor

Son olarak ise yeni büyük güncelleme sürümü olan iOS 10.2 için Jailbreak yayını da yapıldı. Jailbreak için yayınlanan yeni sürümle beraber Apple ise bir yandan güncellemeler yayınlarken bir yandan da yeni önlemlerde almaya başladı. Apple’ın bu konuda aldığı son önlem ise dün itibariyle hayaya geçti. Kullanıcıların iOS 10.2 Jailbreak sürümünü yüklemelerini engellemek isteyen Apple çok kısa bir süre içerisine iOS 10.2 imzaları kapattığını açıkladı. Yani artık iOS 10.2 desteği de kesilmiş oldu.

iOS 10.2

Teknoloji devinin çok kısa bir süre içerisinde aldığı bu kararın ana nedeni olarak ise iOS 10.2 Jailbreak çıkışı gösteriliyor. Bu adımla beraber artık kullanıcıların iPhone serisinde kullanabilecekleri işletim sistemi de iOS 10.2.1 sürümü oldu. Haliyle bu sürümde herhangi bir Jailbreak olmadığı için Apple bir nevi yeni Jailbreak serisini de engellemiş oldu.

iOS 10.2 Sonrası iOS 10.3 Geliyor

Tabi Apple bunun yanında bir yandan da kullanıcılara memnun edecek gelişmeler üzerinde çalışmaya başladı. Markanın bu yönde yapacağı çalışma için ise iOS 10.3 güncellemesi gösterildi. Telefonlara ve tabletlere birçok yeni özellik getirecek ve en önemlisi de hem telefon hem de tabletlerde ciddi oranda performans artışı sağlayacak olan yeni güncellemelerin iOS 10.3 ile beraber geleceği ve Apple’ın da şimdiden yeni güncellemeler için beta 2 sürümü üzerinde de çalışmalara başladığı belirtildi. Bakalım Apple’ın bu hamleleri sonrasında iOS işletim sistemi için son gelişmeler neler olacak? Özellikle yeni güncelleme merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler