iOS 9.3.5 Sürümü Yayınlandı

Akıllı telefon markaları arasında Apple’ın artık kendisine kalıcı bir yer edinmiş olduğunu biliyoruz. Zira akıllı telefon denildiğinde artık akla ilk gelen markalardan biri olan Apple’ın bu başarısı tamamen akıllı telefon serisi iPhone sayesinde yakalandı. İlk seriden bu yana sürekli olarak geliştirilen yeni akıllı telefonlarla beraber Apple’ın birçok markayı da geride bırakmaya başladığını da biliyoruz. Tabi bu durumda Apple’ın kullandığı bazı sistemlerde oldukça etkili. Özellikle Apple’ın akıllı telefonlarında kendi geliştirdiği iOS işletim sistemini kullanmasının da büyük bir etkisi olduğunu söylemek gerekiyor. Son olarak WWDC 2016 etkinliğinde tanıtılan yeni versiyon işletim sistemi iOS 10 ile gündeme gelen Apple, yakın zamanda iOS 10 için beta 7 sürümü de yayınlamıştı.

iOS 10 İle Beraber Eski Sürümde Güncelleniyor

Bununla beraber son gelen haberle Apple’ın eski sürümler içinde çalışmalar yaptığı da ortaya çıktı. Kullanıcılar iOS 10 için kararlı bir sürümün piyasaya çıkmasını beklerken Apple beklenmedik bir haberle gündeme geldi. Zira dün itibariyle iOS işletim sisteminin yeni versiyonu olan iOS 9.3.5 sürümü yayına geçirildi. iOS için şuan kararlı en yüksek versiyon olarak bilinen versiyonun yeni güncellemesinden sonra ise gözler bir kez daha Apple’a çevrildi. Zira güncelleştirmenin detayları da açıklandı.

Güvenlik Güncelleştirmeleri

Bu noktada yeni gelen işletim sisteminin çok fazla yenilik getirmediğini de belirtelim. Genel olarak yayınlanan güncellemede güvenliğin ön plana çıkarıldığını da söyleniyor. İşletim sistemine yeni bir özellik eklemeyen yeni güncelleme ile beraber iPhone 6 telefonlar yaşanan sorunların giderildiği ve bunun yanında güvenlik denetimlerinin de arttırıldığı açıklandı. Performans konusunda da kalıcı iyileştirmeler yapan güncellemenin iOS 10 öncesindeki son güncellemede olmayacağı açıklandı. Zira yeni sürüm çıkana kadar bu sürümün güncellenmeye devam edeceği de açıklandı. Fakat yeni güncellemenin ne konuda olacağı konusunda da açıklanan bilgilere bakacak olursak işletim sistemine yeni bir özellik getirmeyecek. Bunun dışında genel olarak güvenlik ve performans güncelleştirmeleri yapılacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler