iOS 9.3.3 Beta 3 Sürümü Yayına Geçirildi

Apple’ın işletim sistemi iOS üzerinde çalışmaları devam ediyor. Son olarak WWDC 2016 etkinliğinde yaptığı tanıtımların içerisinde iOS 10 sürümünü kullanıcılara tanıtan Apple, iOS 10 için beta sürümünü de sadece geliştiriciler için yayına sürmüştü. Apple’ın bu hamlesiyle beraber gözler iOS 10 beta sürümüne ve iOS 10 yeniliklerine çevrilirken Apple beklenmedik bir haber daha verdi. Aslında bu haberin verilmesi bekleniyordu fakat iOS 10 beta sürümü gelince görüşler değişti. Gelen haberlere göre Apple bugün itibariyle iOS için yeni versiyon yayınını da yaptı. Şuan için kullanılan en güncel sürüm olan iOS 9.3.3 işletim sisteminin son geliştirme paketi olan beta 3 paketini yayınlayan Apple, tüm kullanıcıların sistemlerini güncelleyebileceklerini açıkladı.

iOS 9.3.3 Beta 3 İle Ne Değişecek?

Güncellemenin yayınlanmasının ardından gözler bir kez daha Apple’a çevrildi. Güncelleme haberiyle beraber güncellemenin içeriği konusunda da bilgi paylaşımında bulunan Apple bu kez kullanıcıları ise pek fazla heyecanlandırmayı başaramadı. Zira yapılan açıklamaya göre yeni sürüm pek fazla değişiklik barındırmayacak. Daha çok son çıkan iOS 9.3.3 beta 3 sürümüyle beraber bir önceki sürümdeki hataların giderilip iOS işletim sisteminin kararlı hale getirildiği belirtildi. Güvenlik açıklarının kapatılması, donma ve çalışmayı durdurma hatalarının giderilmesi gibi sorunların çözüldüğü belirtilen işletim sistemi tüm merkezler için de indirmeye açıldı.

iPhone 6 Plus Hataları Giderildi Mi?

Bu noktada bir önceki yayınlanan iOS sürümüyle beraber özellikle iPhone 6 Plus üzerinde sistemsel birçok sorun oluştuğunun haberi verilmişti. Verilen haberlere göre iPhone 6 Plus kullanıcılarının yeni sürümler beraber kilit ekranlarında sorunlar yaşadığı, bunun yanında ekran geçişlerinde donma ve sistem uygulamaları açılmaya çalışıldığında sistem arızası alma gibi sorunlar alındığı bildirilmişti. Hatta birçok kullanıcı telefonlarını geri yükleme yaparak bir önceki sürüme dönmüştü. Bu noktada yeni güncellemenin tüm bu sorunları çözmesi bekleniyordu. Nitekim ilk geri bildirimlere bakılırsa da tüm bu sorunlar çözümlenmiş. Şuan için iOS 9.3.3 beta 3 sürümü için kullanıcılardan bu yönde her hangi bir şikayet olmadığını da belirtelim. Bundan sonraki aşamada ise artık Apple’ın iOS 10’a yönelmesi bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler