iOS 10 İle Uyku Analizi Geliyor

Apple’ın en başarılı olduğu düşünülen alanlardan birisi de yazılım alanı. Özellikle dev teknoloji firmasının kendi ürünleri için geliştirdiği yazılımlar bu noktada büyük oranda beğeni kazanmayı başarıyor. Tabi ki söz konusu Apple yazılımları olunca akla ilk gelen de iOS işletim sistemi oluyor. iPhone serisi akıllı telefonlar için geliştirilen iOS işletim sistemi, dünya üzerinde en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden de biri. Tabi söz konusu işletim sisteminin sürekli yeni dönemlere, yeni gereksinimlere göre yenilenmesi de bu durumda oldukça etkili oluyor. Zira kullanıcılar bu sayede donanım araçları eski olsa bile bir süre daha yazılım güncellemesiyle yeniliklere ayak uydurabiliyor. iOS işletim sisteminde böyle bir strateji izleyen Apple son olarak ise iOS 10 işletim sistemini tanıttı.

iOS 10 İle Köklü Değişiklikler

Henüz dün düzenlenen etkinlikte tanıtılan yeni işletim sistemi iOS 10 ile beraber kullanıcılara birçok yenilik haberi de verildi. Tasarımda köklü değişiklikler, Siri uygulamasında yeni düzenlemeler derken yepyeni özellikleriyle beraber iOS 10 bu senenin ilgi odağı olmaya aday oldu. Zira tüm tasarım ve tema değişikliklerinin yanı sıra yeni işletim sisteminde sistemsel bazı yeniliklerinde olması dikkatlerden kaçmadı.

Uyku Analiz Sistemi Geliyor

Bu noktada iOS 10 ile beraber gelen en büyük yeniliklerden birisi de uyku analiz sistemi oldu. Daha önce hiçbir iOS sürümünde kullanılmamış olan yeni sistem aslında iOS kullanımını çok daha fazla etkileşimli hale getirecek. Kullanıcılar son dönem akıllı saatlerinde olduğu gibi artık uyku izlemesi yapabilecekler. Sistem iPhone telefonlarla doğrudan bağlantılı olacak ve uyku kalitesinin yanı sıra akıllı alarm ve benzeri birçok sisteme de sahip olacak. Oluşturulan uyku düzeni ise hemen her günün verileriyle saklanacak. Bu şekilde düzenli olarak uyku süreleri geldiği anda telefonunuz size uyu vakti uyarısı verecek. Aynı şekilde kalkış saati içinde bu şekilde akıllı alarm sistemi oluşturulacak. Yeni uyku düzeni sistemi iOS 10’a duyulan ilgiyi nasıl değiştirecek şimdilik merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler