iOS 10 İle Sıvı Uyarı Sistemi Geliyor

Apple’ın WWDC etkinliğinde yaptığı tanıtımlar içerisinde en çok merak edileni Apple’ın akıllı telefon serilerinde kullandığı işletim sistemi iOS olmuştu. Son olarak iOS 9 sürümüyle beraber kullanıcıların karşısına çıkan Apple, etkinlikten sonra ise artık iOS 10 ile gündeme gelmeye başladı. Aslında içerisinde birçok yenilik barındırmasına rağmen iOS 9 ile arasında çok fark olmadığı düşünülen işletim sistemi bu nedenle eleştiriler almaya da başlamıştı. Fakat Apple yeni işletim sistemi konusunda gelen eleştirileri bir bir cevaplamaya başladı. İlk olarak işletim sistemine uyku analizi ekleyen Apple’ın şimdilerde ise bambaşka bir özellik ile gündeme geldiğiniz biliyoruz.

iOS Beta 3 Sürümüne Yeni Özellik

Bu çerçevede iOS 10’un beta 3 sürümüne yeni bir özellik eklendi. Geçtiğimiz günlerde halka açık olarak indirilen beta 2 sürümünden sonra şimdilerde geliştiriciler için yayında olan ve yakın zamanda yine halka açık olarak yayınlanacağı belirtilen beta 3 sürümü ortaya çıktı. Beta 3 sürümüyle beraber ise işletim sisteminde bir hayli değişiklik yaşanacağının haberi verildi. Siri sistemini oldukça geliştireceği açıklanan beta 3 sürümünün en büyük yeniliği ise su uyarısı oldu. Verilen bilgilere göre beta 3 ile beraber artık iOS 10 telefona su temas etmesi halinde uyarı verecek. Lightning kablosunun su ile temas etmesi halinde devreye girecek olan uyarı yine kullanıcı denetiminde olacak. Zira kullanıcılar istedikleri zaman bu uyarıyı devre dışı bırakabilecek.

Kararlı Sürümle Daha Birçok Yenilik Gelecek

Bununla beraber beta 3 sürümünün dışında iOS 10’un kararlı olarak piyasaya sürülecek olan sürümünde yani diğer bir söylemle beta olmayan sürümlerinde daha birçok yeni özelliğin yer alacağı düşünülüyor. Zira Apple yeni işletim sistemi konusunda gelen eleştirileri bir hayli önemsiyor gibi. En azından gelen eleştirilere karşı verilen tepkiler ve sisteme eklenen yeni özelliklerde bu durumu net bir şekilde anlayabiliyoruz. Fakat Apple’ın su uyarısı dışında daha hangi özellikleri sisteme ekleyeceği konusunda henüz net bir açıklama olmadığını da belirtelim. Tanıtımda belirtilen özelliklerden farklı özellikleri de bu nedenle yakın zamanda öğrenebiliriz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler