iOS 10 ile Birlikte WhatsApp’ta Meydana Gelecek Yenilikler

WhatsApp uygulaması bilindiği üzere günümüzde dünya genelinde en çok kullanılan online mesajlaşma servisidir. Uzun bir süredir online mesajlaşma uygulaması olarak hizmet veren WhatsApp uygulaması hatırlanacağı üzere rekor bir fiyata Facebook tarafından satın alınmıştı. Facebook’un bünyesine girmeden önce WhatsApp uygulamasında gelişmelerin ve yeniliklerin oldukça yavaş bir şekilde meydana geldiği hatırlanıyor.

Facebook tarafından gerçekleştirilen satın alma işleminden sonra ise WhatsApp uygulamasında hızlı bir değişim süreci başladı. Kısa bir süre içerisinde birçok özelliği bünyesine katan WhatsApp uygulamasının bu sayede kullanıcı sayısını da ciddi bir şekilde artırdığı görülüyor.

Şimdilerde ise WhatsApp’ın Apple tarafından kullanıma sunulacak olan yeni işletim sistemi iOS 10 versiyonu ile birlikte ne gibi yeniliklere kavuşacağı merak ediliyor.

Elde edilen sızıntı haberlerde ilk olarak WhatsApp üzerinden pratik bir şekilde müzik paylaşımına izin verileceği dikkatleri çekiyor. Müzik paylaşımı özelliği kapsamında kullanıcılar telefonlarının hafızalarında yer alan müzikleri oldukça hızlı bir şekilde WhatsApp arkadaşlarıyla paylaşabilecekler.

Daha Büyük Emojiler Gönderilebilecek

Online mesajlaşma uygulamalarının yaygınlaşmasıyla birlikte emojiler de kullanıcılar için büyük bir anlam ifade etmeye başladı. Bu sebepten dolayı WhatsApp tarafından emojiler için de büyük bir yenilik getiriliyor. Yeni özellik kapsamında kullanıcılar birbirlerine daha büyük boyutlara sahip emojiler gönderebilecek. Bu amaç doğrultusunda mevcut emojilerin haricinde yeni emojilerin gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

WhatsApp’ta Etiketleme Yeniliği

Müzik paylaşımı ve daha büyük emojilerin gönderilmesi gibi yeniliklerin ardından bir diğer dikkat çeken yenilik ise etiketleme özelliği oldu. iOS 10’nun kullanıma sunulmasıyla birlikte yeni özelliklerin çıkması beklenmekte olup yeni sürümle etiketleme özelliğinin de aktif hale gelmesi bekleniyor.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar birbirlerini özellikle grup sohbetlerinde etiketleyerek muhabbete dahil edebilecekler. Bilindiği üzere grup sohbetlerinde seri bir mesajlaşma olduğundan dolayı kişiler muhabbetleri kaçırabilmektedirler. Etiketleme özelliği sayesinde kişiler grup konuşmalarında isimleri geçtiği anda haberdar olabilecekler ve bu sayede de önemli muhabbetlerden uzak kalmayacaklar.

Sonbahar ayalarından  itibaren belirtilen tüm bu özelliklerin ilk etapta iOS 10 işletim sistemi için sunulacağı ifade ediliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler