iOS 10.3 Sürümü İle Gelen Tüm Yenilikler?

Apple’ın akıllı telefonları ve tabletleri için yayınladığı işletim sistemi olan iOS son olarak iOS 10 sürümüne yükseltildi. Geçtiğimiz sene piyasaya sürülen yeni işletim sistemi iOS 10 ile beraber artık yeni nesil işletim sistemine geçen Apple’ın bu evreden sonra sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlamaya başladığını da söylemek gerekiyor. İlk olarak iOS 10.1 ardından iOS 10.2 sürümleri derken şimdi ise bir diğer büyük güncelleme olan iOS 10.3 sürümü ile ilgili yeni güncelleme çalışmaları başlatıldı. İlk olarak son versiyon için beta test sürümleri yayınlayan markanın sadece beta 1 sürümüyle beraber birçok yeniliği de kullanıcılara sunmaya başladığını söylemek gerekiyor.

iOS 10.3 Neleri Değiştirecek?

Yayınlanan yeni test 1 serisi ile beraber Apple’ın aslında nasıl bir işletim sistemi sunmaya hazırlandığı da ortaya çıkmış oldu. Zira söz konusu işletim sistemi için şimdiden birçok yeniliklerden söz etmek mümkün. Peki ilk sürümde ne gibi yenilikler var bundan biraz bahsedelim.

iOS 10.3

  • Harita özelliğine artık 3D Touch ile beraber hava durumu bilgilerini anlık olarak görüntüleme özelliği gelen ilk özelliklerden bir tanesi.
  • iOS 10.2 güncellemelerinden sonra yaşanan sorunların tamamı ortadan kalkıyor ki özellikle pil sorunlarının bu sürümle beraber tamamen yazılımsal açıdan son bulacağı belirtiliyor. Beta sürüm ile beraberde zaten bu konuda ilk adımları görmüş oldu.
  • AirPods kulaklıklar için Find My AirPods uygulaması ile kayıp kulaklıkları bulmaya yarayan yeni bir uygulama yayınlandı.
  • Safari tarayıcı da iyileştirmeler yapıldı.
  • Tüm bunlarla beraber akıllı saatleri için kullanılacağı ortaya çıkan tiyatro modunun da kontrol merkezi olarak bilinen bir uygulamanın seriye dahil edildiğini de söylemek gerekiyor. Tabi henüz akıllı saat uyumu henüz sağlanmadı çünkü akıllı saatleri için Apple henüz yeni işletim sistemi beta sürümlerini ya da güncellemelerini şu an yayınlanmadı.

Beta Sürümleri Devam Edecek Mi?

iOS 10.3 serisinin ilk beta sürümünün yayınlanması ile beraber yeni işletim sistemi şimdiden beğeni topladı. Oldukça güzel yenilikleri seriye getireceği düşünülen iOS 10.3 güncellemesi için kısa aralıklarla yeni beta sürümlerin yayınlanacağı da düşünülüyor. Bunu da belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler