iOS 10.3 Beta 3 Beklenenden Erken Yayınlandı

Apple’ın işletim sistemi güncellemelerinde sürekli olarak yenileri ekleniyor. Bu noktada son sürüm olarak karşımıza çıkan iOS 10.3 güncellemesi için de Apple şimdiden çalışmalarını hızlandırmış durumda. Kısa süre önce yayınlanan yeni iOS 10.3 beta 2 sürümünden sonrada Apple yeni işletim sisteminin güncellemelerini geciktirmeden yayınlamaya devam ediyor. Özellikle son dönemlerde güncellemeler arasındaki süreyi iyiden iyiye kısaltan Apple’ın kısa süre önce yayınlandığı iOS 10.3 Beta 2 sürümünden sonra şimdide markanın iOS 10.3 Beta 3 sürümünü yayına geçirdiği de belirtildi. Apple’ın yeni beta sürüm güncellemesinden sonra ne gibi yenilikleri bulunduğunu da belirtelim.

iOS 10.3 Beta 3 Geliştiriciler Olarak Geldi

Öncelikle iOS 10.3 Beta 3 sürümünün şu an için sadece geliştiriciler için yayınlanmış olan bir sürüm olduğunu belirtelim. iOS 10.3 Beta 3 sürümünün geliştirici versiyonu olmasına karşın yenilikleri de dikkat çekmiyor değil. Özellikle yeni güncellemenin içerisinde yer alan bazı sistemlerin şimdiden yeni büyük güncellemenin kararlı sürümü hakkında net bilgiler verdiği de bir gerçek.

iOS 10.3 Beta 3

Bu noktada çok fazla yenilik olmasa da yeni sürümle beraber ana olarak tek bir yenilik ortaya çıktı. Bu özellik ise uygulama uyumları özelliği oldu. Bu özellik sayesinde artık iOS 10.3 Beta 3 sürümüyle beraber kullanıcıların uygulamalarda uyumlu iOS sürümünü görmesi de sağlandı. Ayarlar kısmına bunun için yeni bir bölüm eklendiğini belirtelim. Eğer kullandığınzı iOS sürümüne uygun olmayan bir uygulama varsa burada listeleniyor.

iOS 10.3 Beta 3 Herkese Açık Sürümü Ne Zaman Gelir?

Tüm bunlarla beraber iOS 10.3 Beta sürümünün herkese açık olan sürümünün ne zaman geleceği de merakla beklenmeye başlandı. Bu konuda Apple tarafından bir açıklama yapılmadı. Fakat geliştiriciler için yayınlanan yeni sürümle beraber çok kısa bir süre içerisinde iOS 10.3 Beta herkese açık versiyonunun da yayınlanması da bekleniyor.

Yine de şu an için bu süre hakkında net bir bilgi vermemiz mümkün değil gibi gözüküyor. Tüm bunlarla beraber yeni sürüm ile beraber herkese açık versiyonda ne gibi yeniliklerin geleceğini de şu an için beklemek gerekecek. Bakalım herkese açık iOS 10.3 Beta 3 sürümünde farklar olacak mı?

Popüler Haberler

İlgili Haberler