iOS 10.2 jailbreak Beta Sürümüyle Yayınlandı

Apple’ın iOS işletim sistemi oldukça içe dönük bir yapıya sahip olması ile biline bir işletim sistemi olarak dikkat çekiyor. Özellikle uygulama desteği konusunda diğer mobil işletim sistemlerine göre çok daha katı kuralları olan iOS serisi içerisinde yaşanan bu durum genelde kullanıcıların Jailbreak adı verilen ve uygulama desteklerini biraz daha esneten bir sistem kullanmalarına neden oluyor. Apple her seferinde Jailbreak kullanımını engellemek için de belli başlı adımlar atıyor. Sürekli işletim sistemi güncellemeleri ile beraber Jailbreak sistemini engellemeye çalışan Apple’ın son olarak iOS 10.2 güncellemesinden sonra bu konuda yeni önlemler aldığını da biliyoruz. iOS 10.2 jailbreak için uzunca bir süre beklenmesine karşın Apple’ın aldığı önlemlerle beraber bir türlü bu seriye Jailbreak çıkmamıştı.

iOS 10.2 jailbreak Yayınlandı

Fakat uzunca bir süre sonra sonunda iOS 10.2 jailbreak sürümü yayınlandı. Henüz beta olarak yayınlandığı için aslında iOS 10.2 jailbreak serisinin epey bir eksik olduğunu da belirtelim. Özellikle yayınlanan sürümün akıllı telefon model desteği pek fazla yok. Şöyle ki sadece 64 bit cihazlarda kullanılabilecek olan 10.2 jailbreak bunun dışında sadece iPhone 6S, iPhone SE ve iPhone 6S Plus serilerinde kullanılabilecek. Tabi bunun içinde final sürümünü beklemek gerekiyor. Beta sürüm olduğu için tüm bu akıllı telefonlarda da iOS 10.2 jailbreak ciddi sorunlar oluşturabiliyor.

iOS 10.2 jailbreak

Akıllı telefon modellerine ek olarak iPad Pro serisi içinde kullanılabilir olduğu açıklanan yeni Jailbreak serisi ile beraber Apple’ın bu konuda da nasıl yeni önlemler alacağı merak konusu oldu. iOS 10.2 jailbreak için yayınlanacak olan güncellemelerde merak konusu.

Güncelleme Serileri Gelecek Mi?

iOS 10.2 jailbreak için en çok merak edilen konu ise güncelleme desteklerinin gelip gelmeyeceği. Şu an için hem cihaz desteği oldukça sınırlı olan seri hem de düzgün bir şekilde çalışmıyor. Bu nedenle yeni güncelleme bekleniyor. Fakat yeni güncelleme için herhangi bir çalışma yapılmadığını ve Todesco’nun doğrudan Jailbreak ile ilgilenmeyeceğini açıkladığını da belirtmek gerekiyor. Böyle düşünüldüğünde seri geliştirilmeye devam edilmeyebilir. Şimdilik yapılacak olan tüm güncellemeler merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler