iOS 10.2.1 Kararlı Sürüm Güncellemesi Geldi

Akıllı telefonlar içerisinde en çok kullanılan 2.işletim sistemi olarak iOS işletim sistemi olarak biliniyor. Android işletim sisteminin hemen arkasından gelen ikinci en çok kullanılan işletim sistemi olmasıyla beraber haliyle mobil alanda en çok merak edilen ve gelişmeleri en çok takip edilen işletim sistemi de iOS olarak karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca güncellemeleri de yakından takip edilen iOS serisinin son olarak iOS 10 işletim sistemi ile beraber geldiğini de biliyoruz. iOS 10 serisinin ise ardı ardına güncellemeleri geliyor. Söz konusu güncellemelerle beraber son olarak Apple’ın iOS 10.2 sürümünü kullanıma çıkardığını ve emoji desteği başta olmak üzere birçok yeniliği de ortaya koyduğunu da görmüştük. Şimdi ise iOS 10.2.1 yayını yapıldı.

iOS 10.2.1 Güncellemesi Geldi

Birçok yenilik ve iyileştirme ile beraber kullanıma sunulan yeni seri işletim sistemi güncellemesinden hemen sonrada bu kez iOS 10.2.1 serisi için haberler gelmeye başlamıştı. Apple’ın bu kez iOS 10.2.1 sistemi üzerinde çalıştığı bilgisi verilmiş ve kısa bir süre sonra da beta 1 sürümü yayına girmişti.

iOS 10.2.1

Ardından 3 beta sürüm daha yayınlayan Apple’ın iOS 10.2. 1 beta 4 serisi ise kararlı işletim sisteminden önce son sürüm oldu. Bu sürüm ile beraber Apple yeni güncellemesi iOS 10.2.1 serisini yayınladı.

Yeni Güncelleme Neleri Değiştiriyor?

Aslında beta süreci oldukça kısa süren yeni iOS 10.2.1 güncellemesinin kararlı sürümünden sonra beta sürecinin de neden bu kadar kısa sürdüğü ortaya çıktı. Kararlı sürümden sonra iOS 10.2.1 serisinin hiçbir yenilik getirmediği de kesin bir şekilde ortaya çıkmış oldu. Bu nedenle beta sürümlerini kısa sürede bitirdiğini ve işletim sistemi güncellemesinin testlerini çabuk tamamladığı belirtilen Apple’ın bunun dışında belli başlı sistem iyileştirmeleri yaptığını ve pil ayarlamalarını da düzenlediğini de belirtelim.

Genel bir performans güncellemesi olarak gösterilen iOS 10.2. 1 güncellemesi ile beraber yeni bir özelliğin gelmemesi ise Apple’ın yenilikler için iOS 10.3 sürümünü beklediği anlamına geliyor. Söz konusu güncelleme konusunda ise henüz net bir tarih ve gün açıklaması yapılmadığı için iOS 10.3 sürümünün ne zaman çıkış yapacağı da bilinmiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler