Instagram’da Takipçi Nasıl Artırılır?

Sosyal medya devleri Facebook ve Twitter’dan daha sonra kurulmasına rağmen kısa bir süre içerisinde son derece yüksek bir kullanıcı sayısına ulaşarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Instagram’ın kısa bir süre önce Facebook tarafından satın alındığı biliniyor.

Instagram’a Facebook Desteği

Temelinde fotoğraf ve kısa videoların paylaşıldığı sosyal medya uygulamasının Facebook’a satılmasının ardından büyük bir değişim sürecine girdiği ve aldığı güncellemelerle birlikte çok daha büyük bir kitlenin ilgisini çekmeye başladığı görülüyor. Özellikle geçtiğimiz günlerde ara yüz tasarımı tamamen değişen uygulamanın daha ilgi çekici bir hale geldiğini ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Bilindiği üzere dünya genelinde oldukça yüksek takipçi sayısına sahip olan Instagram sayfaları reklam alarak maddi kazanç sağlayabiliyor. Bu sebepten dolayı da büyük küçük tüm sayfaları takipçi artırmak için çeşitli yollara başvurdukları biliniyor.

Günümüzde takipçi artırmak için çeşitli hile yöntemlerine başvuruluyor olmasa da kalıcı bir şekilde takipçi elde etmek isteyen sayfaların kesinlikle hileli yöntemlere başvurmaması gerekiyor. Hile yoluyla elde edilen takipçiler her zaman sayfalara fayda yerine zarar vermektedir.

Doğal Yollarla Takipçi Artırma

İlk olarak sayfanın paylaşımda bulunduğu alanın dışına çıkılmaması ve paylaşımların mümkün olduğunca özgün olması gerekiyor. Özgün paylaşımların ardından takipçi sayısının artması için sabırlı olunması gerekmektedir.

Etiket Sayıları Kademeli Olarak Azaltılmalı

Bunun haricinde birçok kişi daha çok kişiye ulaşabilmek amacıyla birçok sayıda etiket eklemektedir. Etiket ekleme konusunda her hangi bir sakınca bulunmasa da zaman içerisinde etiket sayılarının azaltılması ve bir zamandan sonra etiket girmenin tamamen bırakılması tavsiye edilir.

Zamanla Artış İvmesi Yükselecektir

Özgün paylaşım ve etiket hususlarına dikkat edilmesi durumunda uzun vadede de olsa takipçi sayısının kalıcı bir şekilde artmaya başladığı görülecektir. Belirli bir takipçi sayısından sonra ise takipçi sayısındaki artışta ivmelenmeler başlayacaktır. Hiç bir şekilde paylaşımların ve sayfanın konsepti bozulmamalı ve hileli yöntemlere başvurulmamalıdır. Aksi taktirde uzun bir süre boyunca verilen emeklerin tamamı boşa gidebilmektedir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler