Instagram Kullanıcılarına Albüm Özelliğini Sunacak

Sevilen fotoğraf paylaşım platformu Instagram kullanıcılarına yeni bir özellik sunma hazırlığı içerisinde. “Albüm özelliği” olarak adlandırabileceğimiz bu yenilik ile Instagram’ın, Facebook’a benzemesine şahit olacağız gibi görünüyor.

Günümüzde en çok tercih edilen ve sevilen sosyal medya platformlarından Instagram yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Şimdi de Instagram’ın “fotoğraf albümleri” ile ilgili bir çalışma içerisinde olduğu haberleri geldi. Facebook’un albümlerine benzeyeceği düşünülen özellik henüz kullanıma sunulmadı. Şu anda Instagram’ın Android Beta versiyonunda test edilen özellik beğenilmesi halinde yakında ana sayfamızda yer alacak gibi görünüyor.

10 Fotoğraflık Albümler Olacak

Gelen bilgilere göre oluşturulacak albümler ile birden fazla fotoğrafı aynı başlık altında toplama imkanı sunulacak. Kullanıcılar en fazla on fotoğraf ile Instagram’da albüm oluşturabilecek. Hobiler, selfieler, gezi gibi farklı başlıklar yaratmak isteyen kullanıcılar için ise on fotoğrafın yeterli olmayacağı akıllara geliyor. Özelliğin eski fotoğrafları kapsayıp kapsamayacağı ise bilinmiyor.

Instagram hesaplarını hali hazırda sanal albümleri olarak kullanan büyük bir kitle mevcutken bu yeni özelliğin ne derecede beğeni toplayacağı merak ediliyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler