HTC Sense Google Play Store’da Sunulacak

Akıllı telefon pazarında söz sahibi firmalardan HTC’nin kendi geliştirdiği ve HTC Sense adı verdiği özel arayüzü Google Play Store üzerinden sunulacak.

Bilindiği üzere dünya genelinde akıllı telefon üreticilerinin büyük bir kısmı tarafından Android işletim sistemi kullanılıyor. Firmaların büyük bir çoğunluğu tarafından akıllı telefon modellerinde Android işletim sistemi kullanılıyor olsa da bazı üreticiler tarafından yapılan değişiklikler büyük bir beğeni topluyor. Teknoloji devi HTC firmasının kendi ürettiği HTC Sense özel arayüzü de büyük bir beğeni gören değişiklikler arasında yer alıyor.

HTC Sense Arayüzünü Herkes Kullanabilecek

HTC tarafından verilen karar doğrultusunda HTC Sense arayüzünün tüm Android işletim sistemine sahip akıllı telefon sahipleri tarafından kullanılmasına izin verilecek. Bu sayede HTC Sense arayüzüyü sayesinde HTC’nin kendi reklamını da yapmayı hedeflediği çıkan haberin ardından yapılan değerlendirmeler arasında yer alıyor.

HTC Sense Hangi Android Sürümlerinde Kullanılabilecek?

HTC Sense arayüzünün Google Play Store üzerinden tüm Android kullanıcıları için sunulacağının açıklanmasının üzerine hangi Android sürümleri için uyumlu olacağı hakkında da detaylı bir bilgilendirme yapıldı.

Yapılan açıklamalara göre HTC’nin kendisi için geliştirdiği HTC Sense özel arayüzü tasarımını Android 4.4 ve üzerindeki işletim sistemlerinde kullanılabileceği belirtiliyor.

Direk olarak yeni geliştirilen HTC Sense 8 özel arayüzünün kullanıma sunulacağı ifade edilirken şu an için arayüz üzerinde çalışmaların ve test sürecinin devam ettiği belirtiliyor. Arayüz üzerinde çalışmaların ve test aşamalarının tamamlanmasının hemen ardından zaman kaybetmeden Google Play Store üzerinden resmi bir şekilde kullanıma sunulması bekleniyor.

Resmi bir şekilde kullanılması için tamamlanması gereken testlerin ve çalışmaların ne zaman sona ereceğiyle ilgili ise paylaşılmış her hangi bir bilgi bulunmuyor. Bunun yanı sıra arayüzün tüm Android kullanıcıları için ücretsiz mi yoksa ücretli bir şekilde mi sunulacağı da bilinmeyenler arasında yer alıyor.

Haberin ortaya çıkmasının ardından yapılan geri dönüşlerden de çok açık ve net bir şekilde görüldüğü üzere HTC tarafından kullanıma sunulacak olan HTC Sense özel arayüzünün son derece büyük bir ilgi görmesi bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler