HTC 10 Android Nougat Güncellemesinde Sorun

Geçtiğimiz günlerde dönem sonu gelirlerini açıklayan akıllı telefon devi HTC, kısa süre önce yaptığı açıklama ile beraber yıl içerisinde sadece 2,42 milyar dolar gibi bir oranda gelir elde ettiğini açıklamıştı. Tarihi boyunca en düşük gelir oranlarını elde eden markanın tüm bunlarla beraber akıllı telefonlara daha fazla yöneleceği ve yeni akıllı telefon modellerini de piyasaya süreceği açıklanmıştı. HTC tarafından yapılan açıklama ile beraber ortaya çıkan bu detaylar sonrasında ise markanın yaptığı son açıklamada sadece yeni seri akıllı telefonlar değil bunun dışında eski seri akıllı telefonlar için de bir çalışma yapılacağı belirtilmişti. HTC 10 Android Nougat güncellemesi haberi ile gündeme gelen markanın yeni güncellemeleri ise beklenmedik sorunlarla karşı karşıya kaldı.

HTC 10 Android Nougat Güncellemesi Durduruldu

Bu noktada aslında markanın yeni güncellemelerini birden yayınlamaması ve bölge bölge güncellemelerin yayınlamaya başladığını da söylemek gerekiyor. Yeni güncellemenin bölge bölge yayını yapılırken söz konusu güncellemenin şimdilerde ise durdurulduğu açıklandı. Güncellemelerini durduran marka ise konu hakkında da beklenen bir açıklamayı daha yaptı. Marka için yapılan açıklama ile beraber güncellemelerin kesin olarak durdurulduğu belirtildi.

HTC 10 Android Nougat

Peki ama HTC 10 Android Nougat güncellemesi neden durduruldu? HTC 10 Android Nogat güncellemesi ile beraber gelecek olan yeni güncelleme özellikleri neden sorun çıkardı?

Güncellemenin Durma Nedeni Ne?

HTC 10 Android Nougat güncellemesinin durdurulmasının nedeni olarak markanın güncelleme sorunları ile karşı karşıya olması gösterildi. Şöyle ki güncellemeden sonra yanlış yapılan ayarlamalar nedeniyle telefonda bazı uyumluluk sorunları ortaya çıkmaya başladı. Güncellemede yaşanan uyum sorunu nedeniyle beraber telefonun bazı özelliklerinin de çalışmaz hale geldiğinin de belirtilmesinden sonra da HTC tarafından güncellemeler durduruldu.

Güncellemelerin durdurulmasının hemen arkasından ise sorunların çözülmesinin ve uyum sorununun giderilmesinin ardından HTC 10 Android Nougat güncellemelerinin yayılmasına devam edileceği de belirtildi. Henüz HTC yeni güncelleme tarihi konusunda bir bilgi vermedi fakat bu güncellemelerinde kısa süre içerisinde yayınlanması bekleniyor. HTC 10 Android Nougat serisinde yaşanan net sorun ise açıklanmadı. Sadece uyum sorunu olarak karşımıza çıkan bir sorun olarak belirtildi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler