Hangi Telefonlar Android 7.0 Nougat Güncellemesi Alacak?

Akıllı telefon pazarında her geçen gün farklı marka, ürettiği her seviyeden telefon ile insanların ilgisini çekiyor ve merak uyandırıyor. İnsanların günlük hayatta kullanacakları bu telefonlar için yeni özellikler ve donanımlar tanıtıyor. Akıllı telefon piyasasında büyük bir yere sahip olan Android işletim sistemi, markaların destekleriyle bazı cihazlar için güncelleme alırken, bazı markalar güncelleme almadığı biliniyor. İşte en son çıkan beta sürecindeki Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak cihazlar ve konuşulan önemli konular…

Hangi markalar Android Nougat’e destek verecek?

Öncelikle şuan bu işletim sisteminin beta sürecinde aktif olduğunu söyleyerek konuya açıklık getirelim. Bu işletim sistemi, şuan Nexus cihazlarda kurulabilir bir güncelleme olarak karşımıza geliyor. Ayrıca Android One ortamına bağlı olan cihazlar içinde kullanılabilir bir güncelleme olduğunu hatırlatalım. Birçok yeniliği ile ortaya çıkan Android 7.0 Nougat işletim sistemi için hangi markalar, hangi cihazlarına destek vereceği konusunda birkaç bilgi mevcut. Yapılan açıklamalar ve satış sırasında verilen sözler ile sizlere bunları tanıtalım.

HTC Markasının Nougat Güncellemesi Alan Cihazları

Öncelikle HTC markasının Nexus cihazlarında önemli bir rol oynadığını söyleyelim. Bu sayede güncelleme konusunda tecrübeli olan marka, yaptığı açıklama ile; HTC One M9, HTC One A9 ve HTC 10 cihazları için güncellemenin kesin geleceği konuşuluyor. Diğer orta seviyeli cihazlar için ise bu güncellemenin hangi cihazlara geleceği konusunda bir bilgi şu anlık bulunmuyor.

Samsung Markasının Nougat Güncellemesi Alan Cihazları

Telefon portföyü oldukça geniş olan marka, güncellemeleri geç sunmasıyla bilinen bir kötü yanı bulunuyor. Bu özelliği göz önüne alarak güncelleme alacak cihazlar arasında; Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy Note 5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+ üst düzey akıllı telefonları bulunuyor. Bu listeye hangi cihazlar eklenir şu anlık bir bilgi söz konusu değil.

LG Markasının Nougat Güncellemesi Alan Cihazları

LG markasından güncelleme alacak cihazlar; LG G5, LG G4 ve LG V10 olacağı düşünülüyor.

Sony Markasının Nougat Güncellemesi Alan Cihazları

Kesin olmasa da şu cihazlar; Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3+, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium güncelleme alması muhtemel olarak görünüyor.

Huawei Markasının Nougat Güncellemesi Alan Cihazları

Kesin olarak güncelleme alması beklenen cihazlar; Huawei P9 ile Huawei P9 Plus olarak görünüyor.

ASUS Markasının Nougat Güncellemesi Alan Cihazları

Asus markasında Zenfone 2 ve Zenfone 3 ailesindeki tüm cihazların güncelleme alması bekleniyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler