Google’dan İnanılmaz Gelir Raklamları

Günümüzün en büyük Internet devi Google tarafından kar oranlarına ilişkin açıklamalar yaptı. Google’ın kazandığı gelirler gerçekten inanılmaz düzeye ulaşmış durumda.

Alexa istatistiklerine göre dünya genelinde ve her ülke bazında en çok ziyaret edilen Internet sitesi ve arama motoru olarak Google zirvede. Sadece arama moturu hizmeti vermeyen Goolge, birçok farklı teknolojik hizmet ve servis sunmakta. Günlük hayatta farkında olmadan birçok Google servisini kullanılıyoruz, haberler, hava durumu, harita, mail, Android vb. Ayrıca firma sürücüsüz otomobil teknolojileri, yapay zeka algoritmaları, insansı robotlar,akıllı telefon sektörü vb. alanlarda yatırımlar yaparak, teknolojik hizmet ağını geliştirmeye devam ediyor.

Mevcut ürünleri ve gelecek yeni ürünlerileri ile Google’un rakiplerinin her zaman önünde olduğunu söyleyebiliriz. Google dünyanın en çok kazanan ve kâr eden şirketlerinden biri olması öne çıkıyor.

Google ne kadar kazanıyor?

2016 yılına ait gelir-gider dengesi ikinci çeyrek rakamlarını rakamları Google tarafından açıklandı. 2016 yılındaki büyük bir geliri arama ve reklamlardan kazanan Google Haziran ayına kadar 21.5 milyar dolar gelir elde etti. Arama ve reklamlardan ise 21.3 milyar dolar gelire sahip.

Nest, Google Fiber ve Google X gibi hizmetlerinde ise geçen yıla göre yüzde 21’lik gelir artışları dikkat çekiyor.

2016 ilk altı ayında 859 milyon dolarlık harcama yapan Google 185 milyon dolar kazandı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler