Google Yeni Sürümüyle Hız Sorununu Ortadan Kaldıracak

Dünyanın en çok tercih edilen arama motorlarından biri olan Google, arama motoru kısmı bir yana dursun internet tarayıcısıyla beraber sektörün önde gelen şirketlerinden biri olmayı başarmıştı. Kısa süre sonra internet dünyası üzerinde hakimiyet de kuran Google, elde ettiği başarı sayesinde şuan için dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından biri olmayı da başardı. Tabi bununla beraber Google’ın tüm hizmetlerine karşın eleştirilen yönleri de yok değil. Özellikle son güncellemeyle beraber hem mobil hem de web sürüm üzerinde Google’ın hız sorunu yaşamaya başladı. Bunun dışında Ram kullanımı konusunda da bir hayli kötü bir grafik çizen Google’ın artık bu sorunların çözmek için yeni hazırlıklara başladığı da duyuruldu.

Yeni Güncelleme İle Sorunlar Çözülecek

Google tarafından yapılan açıklamada güncelleme üzerinde çalışıldığı ve hatta denemelerin başladığı belirtildi. Yapılan açıklamada yeni gelecek olan güncellemeyle beraber Ram kullanımının yanı sıra hız sorununun çözüleceğine de vurgu yapıldı. Özellikle son dönemde teknik bir arıza olduğunu düşündürecek derecede yavaşlamanın olduğunun farkında olan Google bu sorunu 53 sürümü ile çözeceğinin altını çizdi. Söz konusu yeni güncellemenin ne zaman geleceği konusunda bir tarih verilmese de denemelerin başladığı belirtildi. Denemelerin başlaması bile aslında güncellemenin kısa süre sonra geleceğinin bir kanıtı.

Yüzde 50 Hız Artışı

Tabi yapılan denemelerde yavaş yavaş yeni güncellemenin kullanım verileri de ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan verilere göre Google bu kez yüzde 50 gibi bir oranla hız artışı sağlayacak. Üstelik hız artışının yanı sıra özellikle akıllı telefonlarda kullanılan sürüm için yine aynı oranda Ram kullanımının da azaltılacağı belirtiliyor. Söz konusu 53 sürüm güncellemesinin ne zaman geleceği konusunda bir açıklama olmamasına karşın ilk olarak güncellemenin web sürüm yani bilgisayarlarda kullanılan Google tarayıcılarda geçerli olacağı bundan çok kısa bir süre sonra ise akıllı telefonlar içinde mobil sürümün güncelleneceği belirtiliyor. Tabi güncelleme çıkmadan önce bu konuda yorum yapmak oldukça zor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler