Google Torrent Kararı İle Gündem Oldu

Dünya genelinde oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan torrent kullanımına karşı son dönemde yeni önlemler alınmaya başlandı. Genel olarak korsan içeriklerin paylaşılması ve telif hakkı sorunları oluşturması nedeniyle zaten pek sıcak bakılmayan torrent sistemine karşı yeni önlemler ise daha etkili olmaya başladı. Torrent sitelerinin kapatılması ve dünya genelinde torrent sitelerinin engellenme çalışmaları devam ederken bir destek de dünyanın en büyük internet arama motoru olan Google tarafından geldi. Google Torrent Kararı açıklaması ile bu konuda yeni önlemler almaya başladığını da göstermiş oldu.

Google Torrent Kararı Nasıl İşleyecek?

Torrent kullanımına karşın yeni önlemler almak için Google Torrent Kararı alarak artık torrent aramalarını listelemeyeceğini belirtti. Birçok torrent sitesinin aramalarda listelenmesini engelleyeceğini açıklayan Google böylelikle torrent kullanımının önüne geçmek için de kendi çalışmasını ortaya koymuş olacak. Şimdiden Google’ın bu çalışmasının torrent kullanımını azaltacağı da düşünülüyor.

Google Torrent Kararı

Google bu konuda daha ne gibi adımlar atacak merak konusu ama Google Torrent Kararı ile bir süre daha konuşulmaya devam edecek gibi. Söz konusu karar sonrasında torrent kullanımını engellemek için uygulanacak olan sistemi Google’ın hemen kullanıma sunmayacağı da düşünülüyor. Bunun için Google tarafından açıklanan sürenin ise yaz ayları olduğunu belirtelim. Bu dönemden sonra Google’ın açıklamasına göre artık Google aramalarında torrent siteleri listelenmeyecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler