Google Project Bloks Çocukları Hedefliyor

Google Project Bloks adı verilen çalışma kapsamında çocuklara küçük yaştan itibaren eğitim verilmesi amaçlanıyor.

Günümüz hayat şartlarında teknolojinin ne denli büyük bir öneme sahip olduğu herkes tarafından biliniyor. Önümüzdeki yıllarda teknoloji ve bilimin çok daha fazla önem kazanacağının ön görülmesi de bu alanlara çok daha büyük bir anlam yüklüyor. Herkes tarafından bilindiği üzere hem teknoloji hem de bilimsel alanda eğitimlerin küçük yaşlardan itibaren verilmesi gerekiyor. Aksi taktirde geç yaşlarda verilen eğitimler sonucunda beklenen verim sağlanamıyor.

Dünya arama motoru devi Google tarafından başlatılacak olan Google Project Bloks projesi kapsamında da çocuklara küçük yaşlardan itibaren kodlama derslerinin verilmesi amaçlanıyor. Verilen eğitimler sayesinde çocuklar küçük yaşlardan itibaren teknolojinin yapı taşlarından olan kodlama ile tanışmış olacak ve bu alandaki yeteneklerin ortaya çıkmasına imkan sağlanacak.

Brain Board adı verilen asıl yönetim kartlarıyla gelen verilerin işlenebileceği Google Project Bloks projesinde çocuklar sıkılmadan kodlamanın temelinden başlayabilecekler. Projenin adından da anlaşılacağı üzere bloklar halinde verilen eğitimler neticesinde birçok projeye hayat verileceği ve bu projelerin arasında robot bir arabanın kablosuz olarak hareket ettirilmesi, ampülün yakılması ve müzik kutusu gibi tamamıyla çocukların ilgisini çekecek çalışmalar yer alacak.

Şu an için Google tarafından geliştirilme aşamasında olan Google Project Bloks projesinin ilk olarak ne zaman denenmeye başlanacağı konusunda ise yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor. Projenin planlandığı gibi başlatılmasıyla birlikte dünya genelinde birçok gizli kalmış yeteneğin ortaya çıkarılabileceği tahmin ediliyor. Tüm bunların yanı sıra geleceği oldukça sağlam yatırım yapılmış olacağı da projeden kazanılacak detaylar arasında yer alıyor.

Önümüzdeki günlerde geliştiriciler tarafından farklı blokların ve yapısal kartların da ortaya koyulması birlikte çok daha verimli bir eğitim programının ortaya çıkarılacağı düşünülüyor. Tüm bunların yanı sıra Google Project Bloks kapsamında kodlama eğitimleri verilecek olan çocukların hangi kriterlere göre seçileceği ve sadece Amerika Birleşik Devletleri ile mi sınırlı kalacağı merak edilen detaylar arasında bulunuyor. Tüm bu merak edilen soruların önümüzdeki günlerde gün yüzüne çıkacağı ifade ediliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler