Google Play Yeni Servisini Duyurdu

Akıllı telefon markaları tarafından en çok kullanılan işletim sistemi olarak bilinen Android Google tarafından satın alındıktan sonra uygulama mağazasından varsayılan uygulamalarına kadar hemen her uygulaması Google ile bağlantılı olarak geliştirilmeye başlandı. Bu noktada özellikle Android kullanıcılarının resmi uygulama mağazalarının da Google Play haline geldiğini de biliyoruz. Android için resmi mağaza olması haliyle Google Play’in akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulama olmasına da neden oluyor. Bu sayede istediğiniz her hangi bir uygulamayı, kitabı, ya da başka bir servisi Google Play üzerinden satın alabiliyorsunuz. Özellikle son dönemde e kitap konusunda ilk tercihlerden biri haline gelen Google Play şimdilerde ise yeni bir servis ile gündeme geliyor.

Yeni Servis ücretli İçerikleri Kapsıyor

Bu noktada Google tarafından yeni duyurulan Google Play servisinin detayları da belli olmaya başladı. Google tarafından yapılan açıklamada yeni servise ilişkin ilk detaylarda oldukça ilginç. Zira öncelikle bu servisin ücretli uygulamalar için geçerli olacağını belirtelim. Söz konusu servisin adı ise aile servisi olacak. Açıklanan bilgilere göre bir aileye mensup olan kullanıcılar satın aldıkları uygulamaları, e kitapları ve benzeri birçok ögeyi 6 kişiyle beraber paylaşabilecek. Tabi bu durum kullanıcıların aileleri için geçerli olacak. Yani diyelim bir kredi kartından bir e kitap aldığınız yeni sisteme göre ailenizden 6 kişiye kadar diğer kullanıcılarda bu kitaptan yararlanabilecek.

Servise Sadece Aile Kapsamında Çalışacak

Bununla beraber yeni servisin sadece aileler için geçerli olduğunu da belirtelim. Yani aldığınız uygulamayı aileniz dışında başka kişiler ile paylaşamayacağınızı da belirtelim. Fakat bunun için de mutlaka bir yöntem geliştirileceği de kesin. Zira hesap değiştirme ve benzeri birçok yönteme karşı Google tarafından nasıl bir çözüm alınacağı da merak konusu. Henüz Google bu konuda bir açıklama yapmasa da aile uygulamasının hayata geçmesinin ardından bu konuda da yeni açıklamalar yapılması bekleniyor. Yeni servisin detayları ve net olarak hangi alanları kapsadığı ise şimdilik merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler