Google Maps’in Yeni Güncellemesi İle Listeler Oluşturmanız Mümkün

Google tarafından sunulan listeler özelliği dünya çapında yaygınlaşmaya başlamışken bu özellik Google Maps kullanıcılarına da sunuluyor. Artık Google Maps üzerinden mekan listeleri oluşturabilir, bu listeleri başkalarıyla paylaşabilir veya arkadaşlarınızın ve ailenizin sizinle paylaştığı listeleri takip edebilirsiniz.

Şu an için Google Maps‘teki listeler özelliğini sadece Local Guides yani yerel rehber kişiler kullanabiliyor. Local Guides kullanıcıların bulundukları yerlerdeki konumlar, mekanlar veya işletmeler hakkında fotoğraf ve yorum gibi veriler eklediklerini hatırlatalım. Dileyen herkesin de Local Guides kullanıcı olması mümkün.

Google Maps Listeler Oldukça Kullanışlı

Yeni özelliği kullanmak için Google Maps üzerinden seçeceğiniz ilk yeri bulun. Üzerine dokunun, “Kaydet” simgesini tıklayın. Karşınıza önceden dilediğinizce ayarladığınız favori mekanlarım veya gidilecek yerler gibi listeler çıkacak. Bunlardan birini seçebilir veya daha önce liste oluşturmadıysanız yeni bir liste hazırlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz tüm listelerdeki yerlerin simgeleri haritanın üzerinde görünür, bunlara ulaşmak için yerlerinize giderek kaydedilen sekmeyi açabilirsiniz.

Yeni güncelleme ile hazırlanan tüm listeleri paylaşmak veya başka listeleri takip etmek mümkün. Hazırladığınız listeleri metin, e-posta, sosyal ağlar ve mesajlaşma uygulamaları yoluyla paylaşabilirsiniz. Bununla beraber dilediğiniz listeyi takip edebilirsiniz. Listeler özelliğini hem masaüstü versiyonda hem de mobil cihazınızda kullanmanız mümkün. Ayrıca harita üzerinde oluşturabileceğiniz listelerin herkes tarafından görülebileceğini de hatırlatalım.

Gelen listeler güncellemesi ile uygulamada bazı hataların oluşma ihtimali bulunuyor. İlk aşamada bilgi kirliliği veya yanlış yönlendirme gibi problemler ortaya çıkacak olsa da kullanıcıların özelliğe iyice adapte olmasıyla birlikte listelerin çok faydalı olacağı belirtiliyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler