Google Maps’in Yeni Güncellemesi Beğenileri Toplayacak

Bugün çoğu insan tarafından kullanılan ve neredeyse hepsinin hayatını kolaylaştıran uygulamaları düşünecek olursak Google Maps çoğu kişinin aklına gelecektir. Google Maps yeni güncellemesiyle birlikte kullanıcı dostu özellikler sunacak. Artık uygulamadan gerçek zamanlı toplu taşıma araçları veya gidilebilecek bir restoran hakkında öneriler alacağız.

Yeni özellikleriyle hayatımızın daha önemli bir parçası haline gelecek olan Google Maps, ana ekranında mekanlar, sürüş ve toplu taşıma olarak üç farklı sekme sunacak. Mekanlar sekmesi kullanıcılara yakınlarında bulunan cafe ve restoranlar için önerilerde bulunurken aynı zamanda civardaki ATM, eczane, market ve benzin istasyonu gibi yerleri de görmenizi sağlayacak.

En Güncel Trafik Bilgilerini Sunacak

Sürüş sekmesinin özellikle ülkemizde fazlasıyla rağbet göreceğini söylemek yanlış olmaz. Bu bölümde kullanıcılara anlık trafik bilgileri sunulacak. Güzergahınızdaki trafik durumunu ve tahmini varış sürenizin yanı sıra yola çıkmadan önce de trafik hakkında güncel verilere sahip olabiliyorsunuz. Yani trafik durumuna yolculuğunuza başlamadan önce erişebilir ve güzergahınızı buna göre belirleyebilirsiniz.

Sunulan son yenilik olan toplu taşıma sekmesi tahmin edeceğiniz üzere toplu taşıma araçlarıyla varış sürenizi hesaplıyor fakat sadece bununla yetinmiyor. Bu bölümde otobüslerin saat bilgisi, ne kadar süre içinde geleceği ve bir sonraki sefer gibi alternatifleri sunuluyor.

Belirtilen özelliklerin bir kısmı daha önceki sürümde de kullanılabiliyordu fakat bu kadar geliştirilmiş bir şekilde değildi. Google Maps, son güncellemesi ile bu özellikleri daha erişilebilir, pratik ve yetenekli hale getirmiş durumda. Yeni güncelleme ile uygulamanın beğenileri toplaması ve yüksek talep görmesi bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler