Google I/O Etkinliğinde Tanıtılan Google Duo Yayınlandı!

Sosyal medya ile beraber mesajlaşma uygulamalarında olan büyük hareketlilik, birçok firmayı bu alan ile ilgilenmesi için yönlendirdi. Zamanında farklı sosyal medya denemeleriyle yeteri kadar başarıyı yakalayamayan Google, yılın en ilgi çekici ve beklenen Google I/O etkinliğinde bu alan ile ilgili yeni bir girişimini tanıtmıştı!

Google I/O etkinliğinde tanıtılan ve bazı özelliklerinden bahsedilen Google Duo mesajlaşma ve iletişim uygulaması, farklı ve sınırları aşan yapısı ile kullanıcıların ilgisini çekmişti. Üç aylık bir süreç içerisinde artık Google Duo tanıtımı bitti ve yayın aşamasına geçti. Şuan itibari ile Google Duo Play Store üzerinden indirilerek kullanılabilir durumda.

Google Duo Nedir?

Basit ara yüzü ve kullanıcı odaklı bir iletişim uygulaması olarak söylenebilir. Burada mesajlaşma veya sohbet uygulaması gibi kelimeler, bu uygulama için biraz kısıtlaştırma olacaktır. Çünkü farklı dinamikleri ile karşınızdaki kişi ile ilginç bir bağlantı mekanizması bulunuyor.

Google Duo Knock Knock Özelliği

Uygulama içerisinde farklı dinamiklerin bulunduğunu söylemiştik. İşte en eğlenceli ve farklı özelliği ise Knock Knock tabiri ile tanıtılan yapısı olarak tanımlanabilir. Bunu bir senaryo ile açıklayalım: Siz bir Google Duo uygulaması kullanıcısınız ve bir arkadaşınızı görüntülü aramak istiyorsunuz. Bu süreç içerisinde kameradaki görüntünüz aktif olarak karşı tarafa iletilmeye başlıyor ve karşı taraftaki kişi, aramayı yanıtlamadan önce görüntünüze erişebiliyor.

Bunu dış kapının deliğinden bakmaya benzetebilir. Keza dışarıdan bizle etkileşime girmek isteyen kişiyi biz görürken, karşıdaki kişi bizim hareketimizi beklemekte!

Google Duo Uygulaması şuan tüm dünyaya yayınlanmış bir vaziyette olduğunu ancak bazı test süreçleri içerisinde çalıştığı için belli ülkelere kullanım izni sunulduğunu görüyoruz. Yani markete gelen bu uygulama, ön sipariş mantığıyla şuan kullanıcılara açıldı. Sizde bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız, Google Duo için indirme ve kullanma isteğini Play Store üzerinden yapabilirsiniz.

Google tanıtımını iyi yaptığı ve dinamiklerinin oldukça başarılı olduğu Google Duo uygulamasında iyi bir başarı bekliyor. Çünkü uygulamayı biraz incelediğimizde, sadelik ve kullanım kolaylığı, kullanıcıya harika bir deneyim imkanı sunuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler