Google Fiber Projesini Sonlandırabilir

İnternet teknolojileri denildiği zaman akla ilk gelen firmalardan birisi Google olarak biliniyor. Son dönemde sadece arama motorları ile değil bunun dışında internet tarayıcısıyla da adından sıkça söz ettiren Google artık yavaş yavaş teknoloji ürünleri alanında da ürünler çıkarmaya başladı. Özellikle son dönemde sürekli olarak yeni teknoloji ürünleri ile gündeme gelen Google, bununla beraber internet teknolojileri içinde yeni birçok adım atmaya başlamıştı. Google tarafından atılan tüm bu adımlar içerisinde en çok ilgi çekenlerinden biri ise Google’ın fiber projesi olmuştu. İnternet servis sağlayıcılara oranla çok daha başarılı internet hizmeti sunan Google, son olarak ise fiber servis projesini de duyurmuştu.

Google Fiber Projesi Durduruluyor

Bununla beraber şuan için sadece belli ülkelerde verilen fiber hizmeti Google’ın istediği gibi gitmemeye başladı. Zira son açıklanan verilere göre maliyeti artmasına rağmen kullanım oranlarının azalmasıyla beraber Google fiber projesinin gelir oranlarının da epey azaldığını da söylemek gerekiyor. Zarar etmeye başladığı da düşünülen Google’ın fiber projesiyle beraber artık yeni bir işleyişe de gideceği düşünülüyor. Zira söz konusu sistemin beklenen ilgiyi görmemesi ve bununla beraber beklenenden çok daha az kullanılmasıyla beraber gözler bir kez daha Google’a çevrildi.

Google Ne Karar Alacak ?

Bu noktada Google fiber için bir türlü isteneni alamamasıyla beraber teknoloji devinin yavaş yavaş bu alanda çekilme kararı aldığı da gündeme gelmeye başladı. Zira Google’ın son açıklanan bilgilere bakacak olursak fiber kullanım oranları istenen oranların en az %20 daha altında gözüküyor. Bu durumla beraber Google’ın yakın zamanda Google fiber projesini de durdurabileceği de düşünülüyor. Google tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa da Google’a yakın kaynakların verdiği bilgilere göre sistem kısa süre sonra tamamen durdurulabilir. Tabi bunun için mutlaka Google tarafından yapılacak olan açıklamayı da beklemek gerekiyor. Zira Google’ın fiber projesi için epey bir çalışma yaptığını ve bu alanda ciddi oranda yatırım yaptığı da biliniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler