Google Chome Yeni Sınırlamalara Gidiyor

Gerek akıllı telefonlarda gerekse de bilgisayarlarda en çok kullanılan internet tarayıcı Google Chome olarak biliniyor. İnternet tarayıcısı konusunda kendi arama motorunun getirdiği ayrıcalıklarla bir adım öne çıkan Google Chome, tüm bunlarla beraber tarayıcı hızı ve tarayıcı güvenliği konusunda da kullanıcılara sunduğu özellikler sayesinde epey bir beğeni kazanmayı da başarıyor. Tabi bununla beraber tarayıcının bazı yönlerinin de eleştiriler aldığını da söylemek gerekiyor. Özellikle tarayıcının Ram kullanımı ve bunun dışında hafıza sorunları gibi birçok sorunlara neden olan tarayıcının artık değişmeye başladığı da açıklandı.

Google Chome Yeni Bir Politikaya Gidiyor

Google tarafından açıklanan bilgilere bakacak olursak artık Google Chome kullanımı da değişmeye başlayacak. Doğrudan Google tarafından yapılan açıklama ile beraber artık tarayıcının kullanımının da bir hayli değişeceği ortaya çıktı. İlk olarak Google Chome tarayıcısını tam olarak kullanmak isteyenler için Google hesabı şartı getirecek. Yani Google hesabınız yoksa artık Google Chome tarayıcılarını tam olarak kullanamayacaksınız. Bunun için öncelikle Google hesabına sahip olmanız gerekiyor. Google Chome tarayıcıya eklenecek yeni özelliklerde ortaya çıktı. Yeni özelliklerde eklenti dükkanlarının ve benzeri birçok özelliğinde geliştirileceği belirtiliyor. Tabi tüm bu hizmetler için artık Google hesabına sahip olmanız gerekli.

Tarayıcı Hesabınız Aktif Olmalı

Bu noktada gelen ilk bilgilerle beraber Google Chome tarayıcının da tam olarak kullanılması için Google hesabınızın da sürekli olarak tarayıcıda açık kalması gerekecek. Tabi sistemin bunun dışında ne gibi zorunlulukları olacağı da bilinmiyor. Fakat artık Google’ın biraz daha kendisine yönelik çalışma yapacağı da kesin. Söz konusu özellik kısıtlama sisteminin ise ilk olarak 2017 yılında denenmeye başlayacağı ve sistemin 2018 yılında ise tamamen kullanıma geçeceği de belirtiliyor. Ayrıca şuan için gelen bilgilerle beraber sadece bilgisayar versiyonlarında sistemin uygulanacağını da belirtelim. Mobil Google Chome için henüz bu konuda bir açıklama yapılmadı. Zira mobil Google Chome üzerinde de değişiklik yapılıp yapılmayacağı da bilinmiyor.

 

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler