Google Çevrimiçi Müzik Servislerine Öncelik Veriyor!

Son zamanlarda çevrimiçi müzik sektöründe yeni yeni servislerin ortaya çıkması ve eski servislerin güncellenmesi ile ortalık biraz kızışmış gibi görünüyor. Büyük markaların bu sektöre el atması ile beraber Google bile biraz etekleri tutuşmuş gibi görünüyor.

Çevrimiçi müzik servisleri anlamında Google tarafından sunulmakta olan Play Müzik uygulaması ve Google servislerinden olan Youtube, abonelere özel ücretli Youtube Red hizmeti kullanıcılara sunulmuş bulunuyor. Rekabetin kızışması ile beraber Google, bu servisleri kullanıcılara tanıtmak amacıyla 4 ay boyunca ücretsiz sunuyor.

Google Firması Apple’ın Taktiğini Uyguluyor

Geçtiğimiz aylarda çevrimiçi müzik sektörüne Apple markası da girmişti. Apple Music adı ile ortaya çıkan bu servis, kendi kullanıcılarını toplamak adına ilk 3 ay ücretsiz olarak kullanım imkanı sundu. Hemen ardından aylık 9 TL üzerinden abonelik satmaya başladı.

Google’da çevrimiçi müzik servisleri hizmeti için böyle bir taktiğe gittiğini görüyoruz. Google Play Müzik ve Youtube Red servislerini şimdi 4 aylığına ücretsiz kullanma şansınız bulunuyor. Ama unutmayın, 4 ay sonra bu hizmetler ücretli olarak kullanım zorunluluğu bulunuyor.

Çevrimiçi Müzik Sektörü Karıştı!

Apple Music, Spotify, Tidal, Play Muzik, Youtube Red ve daha sayamayacağımız onlarca servis bir anda bu alana yönelmiş durumda. Nedendir bilinmez ama bu büyük devler bu sektöre iyi yoğunlaşmaya başladı. Sektörü elinde tutan Spotify servisi, geçtiğimiz günlerde 1 TL’ye 3 aylık kullanım hakkı sunarak kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyordu.

Aralarında en iyi iş yapan “spotify” servisi bile büyük kayıp vermeye başladı. Hem rakiplerinin ücretsiz promosyon tanıtım hizmetleri hem de Apple kullanıcılarının kendi markasına ait olan Apple Music servisini tercih etmesiyle beraber büyük bir karmaşa ortaya çıktı.

Youtube Red Ücreti

4 ay ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Yotube Red servisi, diğer müzik servislerinden biraz daha farklı bir politika tercih ettiğini görüyoruz. Bu hizmet aylık değil, 3 aylık olacak şekilde servis kullanım hakkı satarak rahat bir tercih imkanı sunuyor. Hem de Youtube Red 3 aylık fiyatı ise sadece 1 dolar gibi bir ücretten sunuyor. Şuan hangi servisi kullanacağız, bilinmiyor ama ilk önce bu ücretsiz promosyonları tercih edeceğimiz kesin.

Popüler Haberler

İlgili Haberler