Google CEO’su Sundar Pichai Hacklendi

Alınan tüm güvenlik önlemlerine rağmen hackerları engellemek bir türlü mümkün olmuyor. Güvenlik açıklarını kapatacak uygulamalar hatta bu alanlarda çalışan özel ekiplere rağmen güvenlik açıkları bir türlü tam olarak kapatılamıyor. Üstelik sadece basit sistemlerde değil, dünyanın yazılım devleri Facebook, Google gibi şirketlerde güvenlik açıkları nedeniyle bir hayli zor durumda kalabiliyor. Bu durumun özellikle son günlerde ünlü isimlere yapılan hacker saldırılarının da artmasına neden olmaya başladı. Elde edilen güvenlik açıklarıyla beraber geçtiğimiz günlerde Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg’in sosyal medya hesapları bile hacklenmişti. Henüz bu haberin etkileri bitmeden şimdide Google’ın en önemli CEO’larından birinin hack mağduru olduğu açıklandı.

Saldırıyı Yapan Aynı Grup Olabilir

Google’ın CEO’su Sundar Pichai’nin sosyal medya hesaplarının hacklenmesi bir anda gözleri Google’a çevirdi. Zira internet devinin CEO’sunun hacklenmesi acaba hedef Google mı sorularını gündeme getirmeye başladı. Fakat gelen ilk bilgiler amacın yazılım devleri değil de buralarda çalışan üst düzey isimlerin olduğunu gösteriyor. Bu yönde yapılan ilk açıklamalara göre geçtiğimiz haftalarda hacklenen Mark Zuckerberg’e saldırı yapan grup ile Sundar Pichai saldırı yapan grup aynı hacker grubu olabilir. Her iki ünlü isme de aynı grubun saldırı yapmış olma düşüncesi de aslında bu alanda yazılım devlerinin ünlü isimlerinin hedef alındığının kanıtı.

Saldırı Yapanlar Bir Türlü Tespit Edilemedi

Tüm bunlarla beraber saldırı yapan hacker grubunun bir türlü yakalanamadığı da belirtiliyor. Her iki saldırıyı yapan grubunda yakalanamaması ve aynı zamanda saldırının yapılış şeklinin bir hayli benzer olması hacker grubunun aynı hacker grubu olduğu düşüncesini de arttırıyor. Fakat henüz bu konuda resmi bir açıklama yok. Yani saldırıyı yapanların tek kişi mi yoksa bir grup mu olup olmadığı bile bilinmiyor. Sundar Pichai ise sadece Quora hesabının hacklendiği açıklamasını yaptı. Bunun dışında ünlü CEO da her hangi bir açıklamada bulunmadı. Bu şekilde hack saldırılarının devam edip etmeyeceği de merak konu oldu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler