FBI’dan Siber Kamera Uyarısı

Amerika’dan tüm dünyaya Siber uyarı geldi. Federal Soruşturma Bürosu olarak bilinen FBI yetkilileri ev ve iş yerlerinde kameraya sahip bilgisayar taşıyan insanları ilgilendiren önemli bir uyarı yaptı.

FBI’da görevli bazı güvenlik uzmanlarının gerçekleştirdiği açıklamada, üzerinde kamera yer alan bir bilgisayar sayesinde hackerların olası bir saldırısı ile karşılaşıldığında ortamdan görüntü alabileceği ile ilgili uyarı yaptı. FBI görevlilerin yapmış olduğu bu uyarılar geride bıraktığımız aylarda Facebook CEO’su olan Zuckerberg‘in bilgisayarlarının kamerasını bant ile kapattığı görüntü ile gündeme gelmişti.

İnsanların bilgisayarlarına sızan hackerlerin görüntü almalarını engellemek için kameralarını bant veya benzeri birşeyle kapatmalarında fayda olduğunu hatırlatarak, bu ve benzeri şekilde önlemlerin alınabileceği belirtildi.

FBI uzmanları laptoplardaki kameraların yararlı olduğu kadar hackerların bize zarar vermek için kullanacağı çok ciddi bir silah olduğu vurgusu yapılırken şantaj yapılabileceğine dair uyarıların da altını çizdi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler