FaceTime İçin iOS 11 İle Grup Konuşma Desteği

Apple’ın yazılım bölümü de en az donanım ve ürün kısmı kadar öne çıkmaya başladı. Sadece akıllı telefonları ya da sadece bilgisayarları değil bunun dışında yazılım konusunda da hem akıllı telefonları hem de bilgisayar işletim sistemleri ile gündeme gelen Apple’ın son olarak ise öne çıkan yazılımı iOS yazılı oldu. Akıllı telefonları ve tabletleri için yayınlanan iOS işletim sisteminin son versiyonu olan iOS 10 işletim sisteminin bir hayli performans artışı sağlaması ve bir hayli yenilik getirmesi ile beraber rakiplerinin de önüne geçmeye başlayan iOS 10 işletim sisteminden sonra ise şimdilerde Apple’ın iOS 11 işletim sistemi üzerinde çalışmalara başladığı ortaya çıktı. Bu noktada yeni işletim sisteminin ne gibi yenilikleri getireceği konusunda da belli başlı detaylar ortaya çıkıyor.

iOS 11 İle FaceTime Güncellenecek Mi?

Bu noktada yeni seri işletim sistemi olacak olan iOS 11 ile beraber mesajlaşma ve iletişim uygulamalarında da değişikliklere gidileceği de belirtildi. Yapılacak olan değişiklikler hakkında ortaya çıkan ilk detaylar ise FaceTime uygulaması ile ilgili oldu.

iOS 11

Apple’ın görüntülü mesajlaşma uygulaması olan FaceTime için ise iOS 11 sonrası gelecek yenilik grup görüşmesi olacak. Grup olarak görüntülü görüşme desteğinin uygulamaya dahil edileceği belirtilirken söz konusu güncellemenin uygulamanın daha birçok özelliğini de değiştirebileceği gündemde.

Mesajlaşma Uygulamalarını Değiştirecek Mi?

Gelelim en çok merak edilen konulardan birisine iOS 11 ile beraber FaceTime uygulamasına grup görüşme desteği konuşuluyor ama yeni güncelleme ile beraber mesajlaşma uygulamalarına da gösterilen destek artacak mı? Merak edilen konulardan birisi de bu. Mesajlaşma uygulamalarına genel olarak yeni özellikle geleceği de düşünülüyor fakat söz konusu güncellemelerin yeni özellikleri sisteme dahil edip etmeyeceği konusunda net bir bilgi yok.

Tüm bunların dışında iOS 11 işletim sistemi ile beraber sadece iletişim uygulamaları değil genel olarak iOS uygulamalarında da hem sistemsel iyileştirmeler hem de yeni özellikler için güncellemeler geleceği düşünülüyor. Bunun detaylarını ise Apple’ın yapacağı tanıtımla net olarak öğrenmiş olacağız. Tanıtımdan önce ise yine iOS 11 hakkında detayların da yavaş yavaş paylaşılması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler