Facebook’tan Akıllı Televizyonlara Yönelik Uygulama

Facebook’un Apple TV ve bazı akıllı televizyonlara yönelik bir uygulama geliştirdiği haberleri geçtiğimiz günlerde teknoloji dünyasında yayılmıştı. Facebook bu konuda uzun bir süre sessizliğini koruduktan sonra beklenen açıklamayı yaptı. Şirket çıkan haberlerdeki gibi bir uygulama hazırlığı içinde olduğunu resmi olarak duyurdu.

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre akıllı televizyonlara yönelik geliştirilen uygulama sayesinde beğendiğimiz sayfaların veya arkadaşlarımızın videolarını kolaylıkla izleyebileceğiz. Geliştirilen uygulama ile son zamanlarda dünya çapında trend haline gelen videolar da izleyicilere sunulacak. Ayrıca uygulama farklı videolar keşfetmenizi sağlamak adına sizlere beğenilerinize göre videolar da önerebilecek. Bu uygulama ile yeni videolar izlemenin yanında daha önce izlediğiniz veya paylaştığınız videolara da erişmek oldukça kolay bir hale gelecek. Facebook’un akıllı televizyonlara yönelik uygulaması sadece Apple TV’ye özgü olmayacak. Samsung ve Amazon Fire da akıllı televizyon versiyonlarından Facebook uygulamasını kullanacak.

Ekstra Yenilikler de Duyuruldu

Ayrıca Facebook tarafından yapılan açıklamada bu uygulamanın beraberinde başka yenilikler de duyuruldu. Facebook Zaman Tüneli’nde videoların sessiz bir şekilde açılmasının önüne geçiliyor. Artık cihazınızın ses düzeyine göre videolar direkt olarak sesli bir şekilde başlayacak. Dikey videolar için yapılan iyileştirme sonucunda ise artık ekrana sığmayan videolar konusu çözülüyor. Son olarak geliştirilen resim içinde resim özelliği sayesinde dileyen kullanıcılar video izlerken aynı anda Facebook üzerinde gezinmeye devam edebilecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler