Facebook’ta İş İlanları Yer Alacak

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformu Facebook, hayatımıza ilk girdiği zamanlarda sıkça ortaya atılan bir cümle vardı; Facebook‘tan ilkokul arkadaşlarınızı, eski dostlarınızı bulabileceksiniz. Gerçekten de Facebook sayesinde eski dostlarımızı bulma ve onlarla iletişim kurma imkanımız oldu. Şimdi ise her geçen gün yeni bir özellik sunan platform iş verenler ve iş arayanları bir araya getirmeyi hedefliyor.

Şirket tarafından Çarşamba günü konu hakkında açıklama yapıldı. Artık ABD ve Kanada’daki işletmeler Facebook sayfaları üzerinden iş ilanları oluşturabilecek ve iş arayanlar bu ilanlara erişme şansına sahip olacak. Günümüzün internet üzerinden iş bulma konusunda en başarılı uygulama Microsoft’un da hisse sahibi olduğu Linkedin olarak biliniyor. Ayrıca Glassdoor ve Monster.com da bu alanda oldukça başarılı. Facebook ise geliştirdiği yeni uygulama ile bu platformlara güçlü bir rakip oluyor çünkü hiçbir platform Facebook‘taki kullanıcı sayısının yakınından bile geçemiyor. Yeni uygulama KOBİ’leri ve ABD işçilerinin yaklaşık yarısını istihdam eden bir kesimi hedef olarak belirliyor.

İş İlanı Yayınlamak Ücretsiz

Facebook üzerinden iş ilanlarını ücretsiz olarak yayınlayabilecek olan işletmelerin, özel kampanyalardan faydalanmak için ise ödeme yapmaları gerekecek. İş ilanları, şirketlerin sayfalarından “İşler” sekmesi ile sunulacak. Bu bölüme hem masaüstü hem de mobil cihazlar üzerinden erişilebilecek.

Facebook‘un reklam başkan yardımcı Andrew Bosworh konu hakkında yaptığı açıklamada “Facebook‘un sayfalarında iş ilanları yayınladıktan sonra, gözümüzün önünde duran ve dikkat etmediğimiz bir fırsat keşfettik. Böylece söz konusu araçları geliştirmeye karar verdik. Üstelik yaptığımız anketler sonucunda KOBİ’ler Facebook‘un gücünü ne kadar önemsediklerini bildirdi. Şimdiden beklentileri aşmış durumdayız.” şeklinde konuştu.

 

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler