Facebook’a Snapchat Özelliği Geldi

Geçtiğimiz yıllarda Instagramı satın alan Facebook tarafından Instagram üzerinde oldukça büyük değişiklikler yapılmaya devam ediliyor. Birkaç gün önce getirilen Instagram hikaye paylaşım özelliğinden dolayı Mark Zuckerberg ve ekibi büyük bir eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Oldukça yoğun bir şekilde eleştirilmesine rağmen Instagram’da hikaye paylaşım özelliğinin zaman içerisinde geliştirilmeye devam edileceği ifade ediliyor.

Instagram’dan Sonra Sıra Facebook’da

Bilindiği üzere Instagram’ı satın aldığı gibi Mark Zuckerberg Snapchat’i de satın alarak bünyesine katmak istemişti. Snapchat’i satın alamayan Facebook’un ise uygulamayı misillemeye devam ettiği görülüyor. Özellikle Mark Zuckerberg ve ekibi tarafından Snapchat özelliklerinin Instagram’a ve Facebook’a getirilmesiyle birlikte Snapchat’in ortadan kaldırılmasının amaçlandığı iddia ediliyor.

Meydana gelen son gelişmelerle birlikte Snapchat özelliklerinin yakın bir zaman içerisinde Facebook için de getirileceği belirtiliyor. Şuan için test çalışmalarının devam ettiği ve çalışmaların sona ermesiyle birlikte Facebook kullanıcıları tarafından da bağımsız bir ortamda günlük hayat içerisindeki anlar paylaşılabilecek.

Temel çalışma mantığı Snapchat ile tamamen aynı olsa da teknoloji dünyasında yaşanan bu tarz kopyalama işlemler sadece esinlenme olarak isimlendiriliyor.

Facebook Fotoğraflarına Snapchat Eklentileri

Facebook için hikaye paylaşım özelliğinin ilerleyen aşamalarda getirilebileceği ve şuan için sadece fotoğraflar üzerinde Snapchat benzeri düzenlemelerin yapılabileceği belirtiliyor. Tek dokunuşla gerçekleştirilebilen düzenlemelerle Facebook üzerinden paylaşılan fotoğrafların Snapchat üzerinden çekilmiş fotoğraflardan her hangi bir farkı bulunmuyor.

Snap Facebook

Snapchat Benzeri Filtre ve Çıkartmalar

Özellikle Snapchat benzeri filtre ve çıkartmaların kullanılacağı ifade edilirken ilerleyen zamanlarda video üzerinde de benzer oynamaların yapılabileceği tahmin ediliyor. Büyük bir gizlilik içerisinde devam edilen çalışmaların Facebook üzerinden ne zaman kullanıma sunulacağı da şu an için bilinmezliğini koruyor.

Snapchat Facebook Bünyesine Alınabilir

Snapchat hayranlarının büyük tepkisiyle karşılaşan Mark Zuckerberg’in Snapchat karşısında izlediği stratejiyle birlikte yakın zaman içerisinde Snapchat’i bünyesine alacağı konusunda da çeşitli iddialar yer alıyor. Yapılan onca yenilikten sonra Mark’ın Snapchat’i isteyip istemeyeceği konusunda da çeşitli düşünceler bulunuyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler