Facebook TV Akıllı Televizyon Sistemleri Geliyor

Sosyal medyanın dev uygulamalarından biri olan Facebook son dönemlerde sürekli teknoloji dünyasında yeni adımlar atmaya başladı. İlk olarak sosyal medya uygulamalarında yapılan yenilikler hemen ardından gelen yeni güncelleme hamleleri derken Facebook bir anda öne çıkmaya başladı. Zaten kullanıcı sayısı bakımından bakıldığında Facebook şu an için dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından birisi. Hal böyle olunca sosyal medya devinin hemen hemen attığı her adımda gündem oluyor. Son zamanlarda Snapchat uygulamasından aldığı güncellemeleri ile gündeme gelen uygulamanın şimdi ise yepyeni bir teknoloji ile beraber geldiği ortaya çıktı. Facebook TV adı verilen yeni teknoloji ile beraber televizyon alanına da giriş yapmaya hazırlanan Facebook ilk bilgileri de vermeye başladı.

Facebook TV Nasıl Bir Sistem Olacak?

Akıllı televizyon uygulamalarından biri olacak olan Facebook TV uygulamasında ise Apple TV benzeri bir sistem kullanılacağı da açıklandı. Facebook’un bu konuda yapacağı adımlarda bir bir ortaya çıkmaya başladı. Öncelikle söz konusu yeni teknoloji için Facebook’un yine bir akıllı TV kutusu sunacağı belirtiliyor. Yani tıpkı Apple TV serisinde olduğu gibi artık akıllı televizyon döneminde Facebook TV kutularını da görebileceğiz. Bu TV uygulamasının teknik özellikleri nasıl olacak ve sistem ne kadar diğerlerine benzeyecek şimdilik merak konusu.

Facebook TV

Henüz bu konuda açıklamalar olmasa da Facebook TV kutusu dışında sistemin genel olarak nasıl devam edeceği konusunda bazı detaylarda yok değil.

Kendi Platformunu Oluşturacak

Facebook TV ile beraber sosyal medya devinin kendi televizyon platformunu oluşturacağı düşünülüyor.  Facebook’un bu uygulama ile beraber NBA, FIFA gibi yayın hakları merakla takip edilen yayınları da alıp sadece kendi platformunda yayınlayabileceği de iddialar arasında yer almaya başladı. Şu an için sadece iddialardan ibaret olan tüm bu gelişmeler için Facebook’un nasıl bir açıklama yapacağı da merakla bekleniyor.

Öyle ki eğer Facebook TV projesi hayata geçecek olursa kullanıcı kitlesi ile beraber Facebook’un Apple TV ve benzeri sistemleri bile kolayca geride bırakabileceği de düşünülüyor. Söz konusu sistem hakkında ise Facebook tarafından kısa süre içerisinde açıklama yapılması beklenmekte.

Popüler Haberler

İlgili Haberler